Gebze Kaymakamlık Vakfı Müdürü Çulha ile ilgili şok iddialar
Haber
30 Aralık 2020 - Çarşamba 22:42
 
Gebze Kaymakamlık Vakfı Müdürü Çulha ile ilgili şok iddialar
- Haberi
Gebze Kaymakamlık Vakfı Müdürü Çulha ile ilgili şok iddialar

ADALET BORA/ haberpi- Kasım ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs tedbirleriye dalga geçen Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Vakfı Müdürü İpek Çulha ile şok gelişmeler yaşanıyor..Olayın ortaya çıkmasının ardından Kaymakamlıkça yapılan açıklamada Çulha hakkında gerekli soruşturma ve incelemenin başlatıldığı açıklanmıştı. Ancak o gün bugündür  Çulha'nın Kaymakamlıkça göreve devam ettirildiği ortaya çıktı..
Peki bu ne anlama geliyor? Açık ve net bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının açıkladığı koronavirüs tedbirleriyle dalga geçen bir bürokratın keyfine baktığı ve soruşturmanın da idari incelemenin de kamuoyunun gazını almak için yapılmış bir açıklamadan ibaret olduğunu ve geçtiği dalganın da üstleri tarafından çok da önemsemedikleri görülüyor.
NE OLMUŞTU
Çulha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı tedbirlerin ardında sosyal medya hesabından “Ya bunu anlamayacak ne var? Kıraathaneler uzaktan eğitime devam edecek. Sinemalara saat 10.00-20.00 arası sadece 65 yaş üzeri girebilecek, bu saatler dışında 20 yaş altına yasak. AVMler ayakta yolcu alamayacak. Toplu taşıma araçları sadece paket servisi yapacak” diyerek alınan tedbirlerle DALGA GEÇMİŞTİ
Kaymakamlık açıklama yapmıştı!
İpek Çulha'nın dalgasının ortaya çıkmasından sona Gebze Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Döndü İpek Çulha tarafından 17/11/2020 Salı günü sosyal medya uygulaması olan WhatsApp Durum üzerinden yaptığı bir paylaşım nedeniyle 18-19/11/2020 günü paylaşımın konusu hakkında internet haber kanallarında çıkan haberler ile ilgili olarak; Kaymakamlığımızca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Döndü İpek Çulha hakkında gerekli idari inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna duyurulur” denilmişti..
ŞOK İDDİALAR
Mal Müdürlüğü tarafından savunmasının alındığını öğrendiğimiz Çulha'nın ilk günden itibaren görevden uzaklaştırılmadığı ve halen görevine devam ettiği bununla birlikte Kocaeli Valisi  Seddar YAVUZ'a etki edecek isimlere ulaşıp yerinde kalmak için üst düzey ricacılara ulaştığı iddia ediliyor
Eğer bu iddialar doğruysa ve o  sözü edilen üst ricacının istediği olursa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la dalga geçen Çulha'yı göreve devam mı ettirecekler? Böyle olduğu takdirde her önüne gelen bürokrat Cumhurbaşkanı ile dalga geçmeye devam ederse bu durum emsal temsil etmeyecek mi?
Evet.. Soruları daha da çoğaltmak mümkün.
Fakat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan bağlılığıyla bilinen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un böyle bir durumda ricacı kim olursa olsun tavrının değişmeyeceğini de vurgulamak gerekiyor..
Ancak sayın Vali ve sayın Kaymakam Gebze Kamuoyunda Çulha ile ilgili olan iddialar bunlar.. Bunun sonuçlarını da sizlerin vereceği kararla öğrencek kamuoyu.. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Kaymakamlık, Vakfı, Müdürü, Çulha, ile, ilgili, şok, iddialar,
Yorumlar
Haber Yazılımı