Yazı Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 11:29
 
ZİNNUR BÜYÜKGÖZ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR
CENGİZ YÜCAK
cengizyucak@gmail.com
 
 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Gebze Belediye Başkan adayı gösterilen Zinnur Büyükgöz için "şunun adamı, bunun adamı" ya da "şunlar destekledi, bunlar köstekledi" vs şeklinde türlü türlü yorumlar yapıldı..

Yapılsın..

Yapılması zaten Türk siyasetinin doğasında var..

Öte yandan Zinnur Büyükgöz belediye başkanlığı seçildiği takdirde yapacağı işler sanki önceden biliniyormuşçasına sıralanmaya başladı..
Nasıl mı?
Mesela "Zinnur Büyükgöz yakını olan ve seçim süresince hep yanında gezen Kerim Büyükgöz'ü, Özel Kalem Müdürü yapacak" dediler..

Ama o yapmayarak o beklentide olanları ve diyenleri şaşırttı..

Sordum kendisine "niçin yapmadınız" diye..

"Bu Belediyeye bir Büyükgöz yeter. Herkes gibi o da kendi işini yapsın" diye cevap verdi..

"Başkanlar genelde en yakın noktalarına yakınlarını alıyorlar" dediğimde ise "benim gizli saklı yapacak hiç bir işim olmaz ki yakınlarımı alayım. Ben bu belediyede herkesle çalışırım" dedi..

Eyvallah..

Ve yine Zinnur Büyükgöz'ün seçeceği belediye başkan yardımcıları ile ilgili yüzde bin beşyüz kesinliğinde dile getirilen isimler vardı..

Mesela Gebze Belediye Meclis üyeleri içinden Hasan Soba, Mahmut Yandık, Hasan Özdemir ve Güler Şahin Gençay..
Zinnur Büyükgöz Gebze'de ve parti içinde popüler olan bu isimlerden hiç birisini göstermediği gibi Sedat Çelik ve Selamet Güner gibi hiç ismi geçmeyen iki meclis üyesini başkan yardımcısı yaptı..
Yani yine şaşırttı..
Daire Müdürlüklerinin atanmasaında da çok sayıda beklentileri boşa çıkartarak herkesi şaşırttı..

Zinnur Büyükgöz aday olarak açıklandığında "arkasında Gebze eski belediye başkanı İbrahim Pehlivan var" diye yorumlar yapıldı ki; sanırım bunun kaynağı Pehlivan'ın 2004-2009 Gebze Belediye başkanlığı döneminde, Zinnur Büyükgöz'ün onun başkan yardımcısı olması idi..
Büyükgöz başkan seçildikten sonra İbrahim Pehlivan'a yakın hiç bir ismi yakın kadrosuna almadığı gibi KBB Gebze Koordinatörlüğü görevine getirilen İbrahim pehlivan için "o benim amirim değil" dediği de iddia edildi..
Yani Pehlivan desteği konusunda da şaşırttı..

Şimdi Erzurumlu hemşerilerinin belediye veya belediye şirketlerinde ki önemli noktalara isimler atattırma yönlerinde beklentilerinin ve girişimlerinin olduğu söyleniyor..

Bakalım Başkan Büyükgöz bu konuda ne yapacak?

Şaşırtmaya devam edecek mi?

Zinnur Büyükgöz için benim gözlemimi soracak olursanız;

Hani bir şarkı var ya "Başkası olma kendin ol" diye başlayan, işte Zinnur Büyükgöz'de kendi olmaya ve kendini korumaya çalışıyor..    

 
Etiketler: ZİNNUR, BÜYÜKGÖZ, ŞAŞIRTMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı