Yazı Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 11:30
 
O FETÖ’CÜLER NEREDE?
CENGİZ YÜCAK
cengizyucak@gmail.com
 
 

HP/CENGİZYÜCAK  ​

Türkiye’nin son yarım asırda yani 50 yılda çektiği tüm iç ve dış sıkıntıların, ekonomik, sosyal ve siyasal krizlerin ve hatta 12 Eylül 80 darbesi ile 28 Şubat süreci gibi demokrasiyi rafa kaldıran rejim kesintilerinin perde arkasında ABD’nin Türkiye taşeronu FETÖ’nün olduğu en son hayata geçirmeye çalıştıkları 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ile iyice tescillenince Devletin ve milletin birinci önceliği “FETÖ ile mücadele” oldu..

Çünkü tüm bu yaşananlar ortaya net bir tablo koymuştu;
”FETÖ Türkiye’nin beka meselesidir”

İşte onun içindir ki;
FETÖ’ye karşı devlet operasyonları kesintisiz olarak devam ederken, millet de bunu gündeminden hiç düşürttürmüyor..

İşte onun içindir ki;
kendisini şu ana kadar gizlemeye çalışan FETÖ’nün siyasi ve ticari ayağı sürekli olarak soruluyor, sorgulanıyor..

Peki nerede bu ayaklar?
O ayakların nerede olduğu belli..
O ayakların kimler olduğu da belli..


Peki niçin kırılmıyor o ayaklar?
İki nedenden dolayı kırılmıyor;

-15 Temmuz sürecinde yaşananlardan sonra bu ayakların içinde gerçekten FETÖ’ye sırtını dönerek devletinin ve milletinin yanında samimi bir şekilde saf tutanlar ile “kripto” niyetine öyle görünenlerin ayrıştırılması süreci devam ediyor da ondan kırılmıyor..

Geçmişte şu veya bu sebeplerden dolayı FETÖ’cüler ile ilintili olmuş kişiler içinde öyle siyasetçiler, ticaretçiler, bürokratlar ve sanayiciler var ki; şu anda FETÖ’nün bir daha bu devletin ve milletin başına bela olmaması için “bu devleti nasıl daha güçlü kılabilirim” diyerekten var güçleriyle çalışıyorlar, üretiyorlar, iş ve istihdam sağlıyorlar..

Ülke olarak dış tehditlerin yanı sıra ekonomi başta olmak üzere her alanda zor dönemden geçtiğimiz bir dönemde, Türkiye’nin son 50 yılında her tarafı örümcek ağı gibi sarmış bu FETÖ yapılanması ile ilintili olan herkesi hiç yukarda altını çizdiğim ayrımı yapmadan “siyasi ayak” veya “ticari ayak” diye kırdığınızda bunun faturasını yine bu devlet ve millet çeker ve böyle bir ayak kırma operasyonu da en fazla FETÖ elebaşısını ve üst düzey ekibini sevindirir..

Onun içindir ki kimse endişelenmesin;
FETÖ’cülerin gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında nerede oldukları tek tek biliniyor ve zamanı geldikçe de gereği yapılıyor..


Devlet Bahçeli arada bir boşuna mı hatırlatıyor sanıyorsunuz “FETÖ’nün siyasi ayağı nerede” diye..
FETÖ’nün başta Ak Parti ve CHP olmak üzere tüm partiler içindeki siyasi ayakları da biliniyor, medya, sanayi ve iş dünyasındakiler de..

Kimse binlerce yıllık koca Türk Devletinden ne büyüktür ne de güçlü…
Ankara Cumhuriyet Başsavcısının, FETÖ yargılamaları konusunda en son yaptığı cesur çıkış da bunun en somut işaretidir..  

 
Etiketler: O, FETÖ’CÜLER, NEREDE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı