Yazı Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 22:06
 
MEDYADAN MEYDAN OKUMA YETERLİ DEĞİL
CENGİZ YÜCAK
cengizyucak@gmail.com
 
 

Türkiye, Irak ve Suriye'de başta PKK, PYD, YPG ve IŞİD başta olmak üzere tüm terörist unsurlarla mücadele kapsamında sınır dışında büyük bir askeri harekat başlatıyor. 
Milli Savunma Bakanlığı bu gece yarısı resmi twitter sayfasından Suriye harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada "TSK vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, 82 milyon vatandaşımızın huzur/güvenliğine yönelik tehdit/tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle ve “Ölürsem şehit kalırsam gazi” anlayışıyla mücadeleye hazırdır." dedi..
PKK ve FETÖ sevicisi ABD'nin başkanı Trump ise Türkiye'nin bu haklı askeri harekatı karşısında "Türkiye belirlediğim sınırların dışına çıkarsa ekonomisini mahvederim. Bunu Rahip Brunson ile yaptım, yine yaparım" diye tehdit savurdu..

Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Daha önce de açık bir şekilde söylediğim gibi, tekrar ediyorum, eğer Türkiye benim müstesna ve eşsiz bilgeliğimle belirlediğim sınırların dışına çıkarsa (daha önce yaptığım gibi) Türkiye ekonomisini mahvederim. Türkiye, Avrupa ve diğerleri ile birlikte IŞİD savaşçıları ve ailelerine nezaret etmek zorundalar. ABD IŞİD halifeliğini tamamen ele geçirme dahil kendisinden beklenebileceklerin çok daha fazlasını yerine getirdi. Bazıları çok zengin olan bölge ülkelerinin kendi topraklarını koruma vakti geldi. ABD muhteşemdir" sözlerini kullandı.

MEDYADAN MEYDAN OKUMA YETERLİ DEĞİL

Peki, Trump bu dediğini yapabilir mi?
Yapar..tıpkı Rahip Brunson'un serbest bırakılması için bir gecede TL karşısında Dolarının fiyatını patlattırdığı gibi yine yapar..
Peki Trump'un bu tehdidi karşısında Türk Devleti ne yapmalı, bizler ne yapmalıyız?
Bu konuda Devlete ne yapacağını söylemek bizi aşar..
Kaldı ki; söylesek de belki ulaşmaz bile bu hengamede..
En azından bu kritik dönemlerde Dolar spekulatörlüğüne soyunanları yakın takibe almaları beklentimdir..
Lakin bizlerin ne yapması gerektiğini biliyorum..
Bizler öncelikle bu Milli Harekat karşısında sadece sosyal medya hesaplarımızdan meydan okuma ile görevimizi yapmış olamayacağımızı çok iyi bilmeliyiz..
Öncelikle farklılıklarımızı zenginliklerimiz olarak kabul ettikten sonra birbirimizle kucaklaşmalıyız, kenetlenmeliyiz..
Sonrası ise işin bir diğer önemli kısmı; Trump'un bu ekonomik tehdidi karşısında "Dolar fırlayacak, dolar alıp TL'mi katlayayım" uyanıklığına gitmeyelim, gidecek olanları uyaralım..
Onlara şunu söyleyelim;
"Bak arkadaş, içinde yaşadığın bir Devletin olmazsa o dolarlar ve altınlar seni kurtarmaz. Suriye'den Türkiye'ye geçenlerin hepsi parasız pulsuz değildi. Çok sayıda parası ve altını olanları vardı ama hepsi şu an vatansızlar. Herkes bu uyanıklığa kaçarsa Trump'un dediği gerçek olur. Yani Dolar patlar, Türk ekonomisi batar. Ekonomisi batan bir ülkenin varacağı nokta ise belli"
İşte tüm bunlardan dolayıdır ki;
Bu işin yerel-genel seçim dönemlerinde olduğu gibi sosyal medya sayfasından meydan okuyarak geçiştirilemeyeceğinin bilincinde olarak kendimize, arkadaşımıza , komşumuza ve vatanımıza mukayyet olalım..
ABD dolarına hücum etmeyelim, edenleri uyaralım..
Allah Ordumuzu muzaffer eylesin

 
Etiketler: MEDYADAN, MEYDAN, OKUMA, YETERLİ, DEĞİL,
Yorumlar
Haber Yazılımı