Yazı Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 05:42
 
HADİ AK PARTİYİ BİTİRELİM EYVALLAH! AMA..
CENGİZ YÜCAK
cengizyucak@gmail.com
 
 

​Konuya dalmadan önce şunun altını çizmek istiyorum; sanki anlaşmalı veya kadroluymuşlar gibi her akşam farklı bir TV’ye “Ak Partiyi savunma” adına çıkan başta Ak Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, gazeteciler Nagehan Alçı, Özışık kardeşler ve MHP’li Metin Özkan ile Prof. Dr. Mehmet Şahin, Doç. Dr. Selman Öğüt ve Av. Mehmet Sarı’nın performansları çok kötü..

O kadar kötü ki; bırakın Ak Partiyi haklı çıkartabilmeyi bir tarafa Ak Partili izleyicilere bile saç baş yoldurtuyorlar..

Neyse geçelim yazı başlığıma..
Kılıçdaroğlu’nun “Ak Partideki bylockcu milletvekilleri” çıkışı ile pimi çekilen “FETÖ’nün siyasi ayağı” el bombası, Devlet Bahçeli’nin “hodri meydan ver savcıya o isimleri” resti ile her ne kadar CHP’nin bahçesine geri atılmaya çalışılmış olsa bile bomba şu anda Ak Parti Genel Merkezinin önünde..

Görünen o ki; Türkiye’nin, Rusya ile birlikte sürdürdüğü “Avrasya Politikası”ndan pek hazzetmeyen FETÖ’nün patronu ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa “FETÖ’nün siyasi ayağı” bombası ile Ak Partiyi infilak ettirip, Recep Tayyip Erdoğan’ı etki ve yetki sahibi olduğu makamdan alaşağı etmek niyetindeler..

Başta sandıkta Ak Partiyi bir türlü yenemeyen muhalefet partileri ile 18 yıllık Ak Parti iktidarından bıkanlar ve uygulanan ekonomik politikadan dolayı sıkıntı içine düşen kesimler buna “eyvallah” diyebilirler..

Hadi ben de o koroya uyup “Ak Parti gitsin de nasıl giderse gitsin” diyeyim..
Ya sonrası!?
Sonrasında gelen iktidar, Recep Tayyip Erdoğan gibi FETÖ’cü bürokratları, TSK içindeki subay ve komutanları, yargı mensuplarını her gün beşer onar Devlet kademlerinden uzaklaştıran ve hatta yargılatan savcılara ve kamu görevlilerine “yürüyün be koçum..temizleyin devletten bunları” mı diyecek yoksa “bunlar KHK mağduru” diyerek hepsini gerisin geri aynı görevlerine mi döndürecek?

Bunun cevabını vermeden önce Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk v.b FETÖ kumpaslarının baş medya ayağı Zaman ve Bugün Gazeteleri ile Samanyolu ve Kanal Türk televizyonlarına el koyan Devlete karşı hangi partilerin gidip “biz kapattırmayız” diye göğüslerini siper ettiklerini de bir hatırlayın lütfen..

Bakınız ben “Ak Parti bu ülkeyi çok çok iyi idare ediyor” demiyorum ama “geçmişi unutmayın” diyorum..

250 insanımızın şehit edilmesi ve 2500 kişinin yaralanması pahasına bastırılan 15 Temmuz 2016 FETÖ’cü darbe kalkışmasının en yüksek rütbeli subayı, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Yüksek Askerî Şûra üyeliği yapmış olan Orgeneral Akın Öztürk idi..

Bir orgeneralin yetişme takvimine baktığınızda Ak Partinin kuruluşunun 15-20 yıl öncesini görürsünüz. Yani FETÖ’nün bu devlet içinde kök salması 1980 askeri darbesinin bile çok öncesine dayanıyor..

Peki 50 yıldan beri devlet içinde kök salan bu FETÖ yapılanmasını çözen, çökerten en etkili üç isim kim?
Genelkurmay eski başkanı Hulisi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan ve onların arkasında dik duran dönemin Başbakanı şimdinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

FETÖ kumpasları ile Sililvrilerde tutuklu bulunan başta Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ ile birlikte yüzlerce komutanı, aydınları, siyasetçileri ve gazetecileri cezaevlerinden çıkartılmasının hukuki ortamının sağlanmasını  sağlayan isim kim?
Dönemin Başbakanı şimdinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

Hiç Ak Partili olmadım ve olmaya da niyetim yok..
Lakin başta 12 Eylül askeri darbesi, 28 Şubat süreci ve de Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Bahriye Üçok, gazeteciler Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Necip Hablemitoğlu ve Hrant Dink’in katledilmesi olmak üzere bu ülkenin geçmişindeki kanlı ve acı olaylar da aklıma geldikçe “Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ konusunda başlatmış olduğu mücadele kesintiye uğratılmamalı” düşüncesindeyim..

Ve de Ak Partiden sonra gelecek olan bir iktidarın, “Amerikan’ın has uşakları olan FETÖ’cüler” konusunda ciddi bir mücadele yürütecekleri konusunda çok çok ciddi kaygılarım var..

FETÖ’nün bu devlet ve toplum içindeki siyasi, ticari ve bürokratik ayakları başta olmak üzere her türlü ayaklarının kırılmasını istemek başka bir şey, FETÖ ile mücadele edenlerin ayaklarının kırılması ise çok başka bir şey..

Cehenneme giden yollar iyi niyet taşları ile döşeliymiş.
Lütfen.. geçmişin tekrarını yaşamamak için akıllı, uyanık ve dikkatli olalım..

 
Etiketler: HADİ, AK, PARTİYİ, BİTİRELİM, EYVALLAH!, AMA..,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
21 Şubat 2020
BEN KİMİM?
17 Şubat 2020
CHP KOCAELİ KONGRESİNİ KİM KAZANIR?
14 Şubat 2020
YA BÜYÜKGÖZ GÖSTEREMİYOR YA DA BİZ GÖRMÜYORUZ
02 Şubat 2020
ADAM GİBİ SİYASETÇİ GÜVENİLİR GAZETECİ!
28 Ocak 2020
YA BİZ NE ARA BU HALE GELDİK!?
23 Ocak 2020
KOCAELİ'NİN ÇÖP GERÇEĞİ
20 Ocak 2020
CHP GEBZE DEVRİMİNİ YAPTI
18 Ocak 2020
GELECEĞİ YAKALAMAK
15 Ocak 2020
Alayına zehr-i zıkkım haram olsun!
13 Ocak 2020
O FETÖ’CÜLER NEREDE?
10 Ocak 2020
'cilik-cılık' oynayanlar
31 Aralık 2019
TEŞEKKÜRLER BAŞKAN BÜYÜKGÖZ
22 Aralık 2019
FIRILDAK
18 Aralık 2019
MUSTAFA KEMAL BUGÜNÜ NASIL GÖRMÜŞTÜ?
22 Kasım 2019
FETÖCÜLER NASIL UMUTLANDI?
21 Kasım 2019
AŞKOLSUN NAİL ÇİLER
19 Kasım 2019
İŞTE AK PARTİ GEBZE'DE EN ÇOK KONUŞULAN İSİMLER
07 Kasım 2019
FİKRİ IŞIK İLE KARAOSMANOĞLU NE YAPACAK?
08 Ekim 2019
MEDYADAN MEYDAN OKUMA YETERLİ DEĞİL
06 Ekim 2019
ÇAYIROVA İLE DİLOVASI'NA BAŞKAN DAYANMIYOR
03 Ekim 2019
GEBZE BÖLGESİNDE GAZETECİLİK YAPMAK!
29 Eylül 2019
GEBZE'YE TAHTA BAVULUYLA GELEN BAŞKAN
20 Eylül 2019
DÜNYAYA BAŞKAN GELMEDİNİZ!
09 Eylül 2019
GTO'DA RÜZGAR KİMDEN YANA?
02 Eylül 2019
AK PARTİ KONGREYE GİDİYOR AMA?
01 Eylül 2019
ENSEDEKİ VESAYET!
25 Ağustos 2019
TANK PALET GERÇEĞİ
22 Ağustos 2019
Yok..
20 Ağustos 2019
ADAM OLMAK MI ADAMI OLMAK MI?
15 Ağustos 2019
ZİNNUR BÜYÜKGÖZ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR
09 Ağustos 2019
GEBZE BÖLGESİNİN EMLAK BARONLARI
09 Ağustos 2019
AK PARTİ GERÇEĞİ
Haber Yazılımı