Yazı Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 13:22
 
GÜL KİME MESAJ VERİYOR?
ADALET BORA
adaletbora@gmail.com
 
 

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‏, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medya hesabından zorunlu bir şekilcilikle açıklama yaptı. Hükümete diplomasi yolunu da hatırlattarak isim vermeden Beşar Esad'la görüşmeyi tavsiye etti. Ancak daha ilginç olanı ise açıklamasında  Barış Pınarı Harekatı   yerine sadece yapılan hareket ifadesini kullandı..
İşte Gül'ün sosyal medya hesabından yaptığı o açıklamad şöyle; Bölgemizde tesis edilecek barışın kalıcılığının, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliği esas alınarak, büyük güçlerin küresel hesap ve çıkarlarından bağımsız bir şekilde yürütülecek diplomasiyle sağlanabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.
Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan harekâtı yürüten Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edip Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan dilerim.'
NEDEN BARIŞ PINARI HAREKATI DEMEDİ?
Gül ile ilgili merak edilen ise; Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fıratın doğusundaki terör koridorunu yok etmek üzere başlattığı Barış Pınarı Haraketı'nın ismini neden söylemediği? Neden sosyal medyada açılan BarışPınarıHarekati etiketini kullanmadığı? Bu soruların cevabı önümüzdeki günlerde ortaya çıkar mı bilinmez ama kullandığı diplomatik dil ve tavır herkes tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Bu ülkeye cumhurbaşkanlığı yapmış bir ismin sadece iş olsun denilecek bir dille ve yaklaşımla  bir açıklama yapmış olması ise anlışmaz bir samimiyetsizlik sorunu olarak da yorumlandırken aynı zamanda Gül kim ya da kimlere mesaj veriyor  dedirtti..

 
Etiketler: GÜL, KİME, MESAJ, VERİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı