Yazı Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 12:06
 
FİKRİ IŞIK İLE KARAOSMANOĞLU NE YAPACAK?
CENGİZ YÜCAK
cengizyucak@gmail.com
 
 

Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli'de gerçekleştirilen Ak Parti Kocaeli Koordinasyon toplantısında Ak Parti Kocaeli milletvekili ve eski başbakan yardımcısı Fikri Işık'ın katılmamış olmasını  siyaset gündeminin üst sıralarına taşıyan haberpi.com Genel Yayın yönetmeni Adalet Bora'nın haberinde "AK Parti Kocaeli il başkanı Mehmet Ellibeş ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın , Kocaeli Milletvekkileriyle koordinasyon toplantısında buluştular Toplantıya Milletvekilleri ilyas Şeker‏, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır ,Emine Zeybek  ve Mehmet Akif Yılmaz hazır bulunurken her zamanki gibi Fikri Işık'ın toplantıya katılmaması dikkatlerden kaçmadı.. ifadeleri yer almıştı;
 

Adalet Bora bu haberin yanısıra yaptığı ikinci bir haberde ise KBB eski Başkanı İbrahim Karoosmanoğlu ile Fikri Işık'ın birlikte sabah yürüyüşü yapmasını da yorumlayarak "siyasette yeniden güçlü hale gelmek için birlikte siyaset yapmaya ve ortak harekete etmeye mi karar verdiler" sorusunu sormuştu..

Evet tüm bunlar Ak Parti Kocaeli camiasının en çok merak ettiği konulardı ve herkes bu soruların cevabını merak ediyor. Bu noktada neyin nasıl olacağını da en iyi Karaosmanoğlu ile Fikri Işık bilir..

Lakin Ak Partide ki 17 yıllık siyasi gidişattan yola çıkarak şunları söyleyebiliriz;
-Reis Erdoğan istemediği için bugün Fikri Işık tekrar Bakan  ve de İbrahim Karaosmanoğlu da belediye başkanı değil.. 
-Reis Erdoğan böyle olmasını istediği için bugün Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, yürttüğü siyasetin üzerine Ak Parti Kocaeli'nin eski siyasi patronları Fikri Işık ve İbrahim Karaosmanoğlu'nun gölgesini düşürtmüyor..
-Reis Erdoğan'ın istemediğini bildikleri içindir ki; Ak Parti Kocaelinin mevcut milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe başkan ve yöneticileri Fikri Işık ile Karaosmanoğlu'nun neden her an yanlarında olmadıklarını sorgulamıyor ya da katılımları için bir çaba içine girmiyor..
FİKRİ IŞIK İLE KARAOSMANOĞLU NE YAPACAK?
Hiç bir şey yapmayacaklar. Ne yeni partilere katılacaklar ne de Ak Parti il ve ilçe kongrelerinde karşı liste çıkartıracaklar..
Ne mi yapacaklar?
Karaosmanoğlu ile Fikri Işık, Reis Erdoğan'ın kendilerine yeniden aktif siyaset görevi vereceği günü bekleyecekler.. 
Sadece onlar mı, başta İzmit eski belediye başkanı Nevzat Doğan ve Gebze eski belediye başkanı Adnan Köşker olmak üzere tüm eski belediye başkanları da Reis Erdoğan'ın kendileri ile ilgili yeni kararlarını bekleyecekler.. 

 
Etiketler: FİKRİ, IŞIK, İLE, KARAOSMANOĞLU, NE, YAPACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı