Yazı Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 12:11
 
'ARAMIZDA HİÇ BİR ZAMAN SORUN OLMADI'
ADALET BORA
adaletbora@gmail.com
 
 

Kocaeli Büyükşehir eski belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile eski başbakan yardımcısı ve halen Ak Parti Kocaeli Milletvekili olan Fikri Işık’ın sürpriz buluşmaları ve yürüyüşleri doğal olarak biz gazetecilerin ilgisini çeken bir konu oldu..
Belediye Başkanlığı döneminde sağlıklı yaşam yürüyüşlerini tüm ilçelerde yapan Karaosmanoğlu sonrasında bu yürüyüşlere doğal olarak ara vermişti. Bir süre dinlenmiş ve daha sonra sahneye başkanlığı döneminde sık sık aralarında sıkı bir çekişmenin olduğu iddia edilen Milletvekili Işık ile yeniden yürüyüşe başlaması ve üstelik bunu kısa sürede iki defa gerçekleştirmesi  nedeniyle dikkatleri üzerine çekmişti..
FİKRİ BEYLE ARAMIZDA HİÇ BİR ZAMAN SORUN OLMADI
Milletvekili Işık ve Karaosmanoğlu'nun ilk başbaşa yürüyüşünü  köşeme taşımış ve bu buluşmanın manidar olduğunun altını çizmiştim..İkinci yürüyüş ise gerçekten dikkat çekmeyecek gibi değildi. Doğal olarak bu buluşma özellikle de Ak Parti içinde ciddi yorumlara neden oldu ve aynı gün yani geçtiğimiz Cumartesi günü, Işık ve Karaosmanoğu bu sefer orada buluştu başlığıyla bir köşe yazısı yazdım ve iki ismin arasında geçmişte var olduğu iddia edilen siyasi patronluk yarışının bittiğini ve eski defterleri kapatarak yeniden birlikte yol aldığını yazmıştım..
Dün İbrahim Başkan bu konu için aradı. Önce hal hatır sordu.( Belediye başkanlığı döneminde de bu nezaketini hiçbir zaman bırakmamış ve ne zaman bölgeye gelse bizi arar hal hatır sorar, güzel temennilerde bulunurdu. Telefonu her daim açık olan bir belediye başkanıydı İbrahim Başkan. Bunu da dipnot olarak yazmalıyım)
Sonra asıl konuya döndü ve ;  Adalet Hanım yazınızı okudum.. Bir düzeltme yapmak istiyorum, Fikri Bey ile hiçbir dönemde aramızda sorun olmadı. Ne il başkanlığı ne bakanlığı ne de başbakan yardımcılığı döneminde böyle bir durum yaşamadık.. Bu kentte ve aynı partide birlikte yol aldık ve dostluğumuz her zaman baki.. Eski bir defterimiz yoktu. Evet, dönem dönem hakkımızda art niyetli insanların bu tür yakıştırmaları ve iddiaları oldu. Ama bunları kaale bile almadık. Açıklama gereği bile duymadım. Fakat şimdi herkes bilsin istiyorum ki, ne benim ne de Fikri Bey’in böyle bir sorunu olmadı..Fikri Bey hem Kocaeli'ye hem Türkiye'ye önemli hizmetler yapmış ve halen milletvekilliğiyle hizmetlerine devam eden bir isim. Benim ne Fikri Bey'le ne de parti içindeki hiç bir partilim ve arkadaşımla sorunum, kavgam ve kırgınlığım olmadı. ’dedi.
BİRLİKTE YÜRÜYÜŞ
Ard arda bir araya gelişlerin ve yürüyüşlerin dikkat çeken ve siyaseten yoruma açık bir hareket olduğunu söyledim. İbrahim Başkan buna da şu cevabı verdi; Davet edildiğimiz yere gidiyoruz. Ben 30 yıl bu kentte belediye başkanlığı yaptım. Herkesle dostluğum-samimiyetim var. Sadece kendi partililerimle değil diğer siyasi parti başkanlarıyla da görüşüyorum. Ziyaret ediyorum. Bu kentte yaşıyorum ve belediye başkanlığı yaptığım süre içinde hiç kimse ve hiçbir kesime bilerek isteyerek bir kötülüğüm, olumsuz bir davranışım olmadı.. Ne kendi partililerime ne de başka görüşteki insanlara..
Yürüyüş konusuna gelince; Elbette dostlarımız arkadaşlarımız bizi yalnız bırakmıyorlar. Muhtarlardan tutun siyasetçilere kadar herkes ziyaret ediyor, davet ediyor. Körfez’deki yürüyüşte böyle oldu. Hem beni hem de Fikri Beyi davet etmişler. Davete icabet ettik ve sevdiğimiz bir yürüyüşü vatandaşlarla birlikte yaptık’dedi..
MAAŞSIZ BİR GÖREV OLURSA YAPARIM
İbrahim Başkan’la uzun uzun hem Kocaeli hem Türkiye siyasetine dair konuştuk. Ve sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmesini sordum. Kendisine bir görevin verilip verilmeyeceğini sordum..
İbrahim Başkan aynı samimiyetle cevap verdi; Sayın Cumhurbaşkanını ziyaret ettim sadece. Böyle bir görev beklentim yok. Ancak maaşız bir görev verilirse kabul ederim. Şükür bir emekli maaşım var bundan sonra partime ve davama tecrübelerimle hizmet vermek istiyorum. Bunun dışında hiçbir şekilde bir koltuk beklentim yok ‘dedi
Ve böylece İbrahim Başkan hem son zamanlarda kendisiyle ilgili yeni görev beklentiyle ilgili hem de bugüne kadar iddia edilen Milletvekili Işık’la kavgalı olduğu ve şehir efsanesine dönen konunun gerçekle bir ilgisi olmadığını birinci ağızdan kamuoyuna duyurmuş oldu.. Görünen o ki, bundan sonraki süreçte onları  daha fazla etkinliklerde birlikte göreceğiz.

 
Etiketler: 'ARAMIZDA, HİÇ, BİR, ZAMAN, SORUN, OLMADI',
Yorumlar
Haber Yazılımı