Haber Detayı
05 Temmuz 2020 - Pazar 16:10
 
Zekeriya Özak'ı Nihat Ergün mü istemedi?
SİYASET Haberi
Zekeriya Özak'ı Nihat Ergün mü istemedi?

ADALET BORA/ haberpi- Bir zamanlar Kocaeli siyasetinin ve belediyenin en önemli isimleri arasında yer alan Özak Ankara'dan eli boş döndü..DEVA Kocaeli'de Ergün ile Özak tartışması başladı..
ResimKocaeli Büyükşehir Belediyesinin eski başkanı ibrahim Karaosmanoğlu döneminde 7 yıl boyunca Belediye Başkanvekilliği ve 15 yıl boyunca da meclis üyeliği yapan ve 31 Mart 2020 seçimlerinde Ak Part İzmit Belediye Başkan adayı adayı olan ancak aday gösterilmeyen Zekeriya Özak uzun süren sessizliğinin ardından Ali Babacan'ın kurduğu DEVA partisine geçerek il başkanlığı için beklemeye başlamıştı..
ÖZAK'IN İSTEDİĞİ OLMADI
Özak'ın istediği olmadı ve Eski Bakan ve eski AkParti eski Kocaeli Milletvekili şimdi DEVA'lı  Nihat Ergün'ün Kocaeli'deki DEVA yapılanmasının önemli ismi olmasından dolayı  Ergün'e yakın isimlerin başında gelen Koç'un il başkanı olarak atanacağı önceden konuşulmaya başlanmıştı ve nihayetinde sürpriz olmadı geçtiğimiz cuma günü haberpi olarak duyurduğumuz gibi Kocaeli DEVA il başkanı yine eski bir Ak Partili yöntici olan Adem Koç kurcu il başkanı olarak görevlendirme belgesini Ali Babacan'ın elinden alarak Kocaeli'ye döndü.
Özak'ın Kocaeli Ak Partideki etkinliğinin Adem Koç'tan daha fazla olmasına rağmen Babacan'ın Nihat Ergün'ün tavsiyesine uyduğu ve Özak'ı bu nedenle il başkanı olarak atamadığı da kesinleşmiş oldu..
Siyaset kulislerinde ise Özak'ı Nihat Ergün'ün istemediği iddia ediliyor. Bu son hamle ile bir dönemler Ak Parti'nin ve Büyükşehir'in en önemli isimleri arasında yer alan Özak'a şimdilik DEVA'nın kurucular kurulunda yer verildi.. Özak bundan sonraki süreçte parti içinde farklı bir konumda yer almak için  Nihat Ergün'ün gözüne girmek için bir hayli çaba sarfetmesi gerekecek gibi görünüyor..
Bu durum Özak'ın derdine deva olur mu bilinmez ama Kocaeli DEVA'da şimdiden Nihat Ergün'ün patronluğundan kaynaklı sorunların sıklıkla yaşanacağının da ilk işareti olarak yorumlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zekeriya, Özak'ı, Nihat, Ergün, mü, istemedi?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı