YRP Gebze ilçe Başkanı Kılıç o bölgeyi mercek altına aldı
Haber
23 Şubat 2021 - Salı 08:25
 
YRP Gebze ilçe Başkanı Kılıç o bölgeyi mercek altına aldı
SİYASET Haberi
YRP Gebze ilçe Başkanı Kılıç o bölgeyi mercek altına aldı

Yeniden Refah Partisi Gebze İçe Başkanı Engin Kılıç,Teşkilat Başkanı Mehmet Kocaman ile Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ali Osman Bilikci ve Gençlik Kolları Başkanı Halil Bilikçi ile birlikte Beylikbağı bölgesine gidip kentsel dönüşümle ilgili incelemelerde bulundular..

Başkan Kılıç ve ekibi ziyaret kapsamında Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Aslan ve Gebze Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Şükriye Kavran Hürriyet Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Civil ve Yavuz Selim Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Mesut Yağmurkaya ile görüştü. Fikir alış-verişinde bulundu. Görüşmede Hürriyet Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Civil; “Biz dönüşüme karşı değiliz yeşil alanlar, yollar parsellerin içinde satılıyor. Büyük parsellerde belediye hisseleri var. En büyük haksızlık Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallelerine İmar izni vermeden tapu verdiler.” dedi. 

Yavuz Selim Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Mesut Yağmurkaya; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vekilinin ifadelerinden mevcut planın halen yürürlükte olduğunu, bu bölgeye bu planın uygulanacağı açık bir dille ifade ettiklerini, yine Belediye vekili tarafından da mevcut dava konusu edilen planın uygulanması gerektiği, iptali gibi bir taleplerinin olmadığını ifade etti. Gelinen süreçte tapuların verilmeye başlandığını ancak fiyatların çok yüksek tutulduğunu belirten Yağmurkaya, imar olmayan yerde vatandaştan tapu kayıt belgesi istenmesine kadar olumsuzluklar yaşandığını dile getirdi. “Borçlarını Ödeyemeyenler Yüksek faizlerle boğuşuyor. Bu Planlamayla Mahallenin 60’nin yerleri değişecek kısacası tapu sizde yetki bizde diyorlar” dedi.

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç; “Kentsel dönüşümlerin rantsal dönüşüme döndüğünü görüyoruz tapu veriyorsunuz ama istediğimiz an terk edeceksiniz diyorsunuz. Kültürel, sosyal açıdan birliktelik kazanmış, komşuluk hukukunun geliştiği bölgelerde yerinde planlama ve dönüştürme gidilmelidir. Biz Gebze’de bunu Beylikbağı, Ulus, Mimarsinan, Cumhuriyet ve Adem Yavuz’da Refah Partisiyle yaptık Yeniden Refah’la yeniden yaparız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YRP, Gebze, ilçe, Başkanı, Kılıç, o, bölgeyi, mercek, altına, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı