Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 06:38
 
Yiğit Bulut'u o Kanala almamışlar
- Haberi
Yiğit Bulut'u o Kanala almamışlar

Haberal "Yiğit Bulut'u Kanal B'ye almamıştık" dedi..

Başkent Üniversitesi Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal, Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından Yiğit Bulut'un kendisiyle ilgili sözlerine yanıt verirken, "Yiğit Bulut denilen şahıs açıklamaları ile milletimizi yanıltmaya çalışmıştır" dedi. Haberal ayrıca "Bu kişi geçmişte Kanal B’ye çalışmak için müracatta bulunmuş, kurallarımıza uymadığı için kendisine görev verilmemiştir” iddiasında bulundu.

 

Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından Yiğit Bulut’un sosyal medya hesabı üzerinden Bülent Ecevit’in tedavi süreciyle ilgili iddialara gönderme yaparak “Bu adama hayatım boyunca güvenmediğim” dediği Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal da yanıt verdi.

“Aziz milletimizi bilgilendirme” başlıklı açıklaması yapan Mehmet Haberal, Ergenekon davasında yargılandığını hatırlatarak, “Şahsıma isnat edilen konularla ilgili hesabımı kamuoyu önünde ve millete hizmetin cezasız kalmayacağını adeta ispat etmeye çalışan zihniyetlerin işgal ettiği makamlarda gereği şekilde verdim. Temenni ederim ki, her kişi ve kurum da hesabını verebilsin” dedi.


DEVLET BAHÇELİ ARAYARAK TEŞEKKÜR ETMİŞ
Açıklamasında, “Son günlerde basında şahsımla ilgili gerçek dışı beyanlarıyla kendisini hayatımda sadece iki kez gördüğüm Yiğit Bulut denilen şahıs açıklamaları ile milletimizi yanıltmaya çalışmıştır” ifadelerini kullanan Haberal, Başkent Üniversitesi’nin kurduğu ulusal yayın yapan televizyon kanalını kast ederek, “Bu kişi geçmişte Kanal B’ye çalışmak için müracatta bulunmuş, kurallarımıza uymadığı için kendisine görev verilmemiştir” dedi. Haberal, Yiğit Bulut’un Başken Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmemesi gerektiğini söylediği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, taburcu olurken kendisine teşekkür ettiğini anlattı:
“Bahçeli 23.09.2019 tarihinde Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’ne üst solunum yolları şikayetiyle başvurmuş, 6 saat kendisine gerekli tedavi sağlanmış ve hastanemizden yürüyerek taburcu edilmiştir. Daha sonrasında sayın Devlet Bahçeli beni arayarak teşekkür etmiştir.”


HASTANEDE BAKANLAR KURULU HATIRLATMASI
Haberal, eski Başbakan Bület Ecevit’e ilişkin iddialar hakkında da “Ülkemizin geçmiş dönemlerinin Başbakanı Merhum Bülent Ecevit de acilen Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’ne getirilmiş, hastanemizde 10 gün kadar bir sürede tedavi edilmiş, bu tedavi esnasında hastanemizde bakanlar kurulu toplantısı yapmıştır. 27.05.2002 tarihinde sağlıklı bir şekilde görevine devam etmek üzere teşekkür ederek hastanemizden taburcu edilmiştir. Maalesef dört yıl sonra 05.11.2006 tarihinde ebediyete intikal etmiştir” dedi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Yiğit, Bulut'u, o, Kanala, almamışlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı