Yasak başladı. İşte muaf olan kişi ve kurumlar
Haber
02 Aralık 2020 - Çarşamba 21:10
 
Yasak başladı. İşte muaf olan kişi ve kurumlar
- Haberi
Yasak başladı. İşte muaf olan kişi ve kurumlar

Sokağa çıkma yasağı başladı. Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi de saat 21.00 - 05.00 saatleri arası sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hafta içi sokağa çıkma yasağı uygulaması saat 21.00'de başladı 3 Aralık 05.00'te sona erecek.

İŞTE MUAF OLACAKLAR!: Sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.
AÇIK OLAN YERLER: Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerCumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak(Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir).

Lokanta ve restoran tarzı iş yerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yasak, başladı., İşte, muaf, olan, kişi, ve, kurumlar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı