Yasak başladı!
Haber
27 Haziran 2020 - Cumartesi 10:10
 
Yasak başladı!
YAŞAM Haberi
Yasak başladı!

ADALET BORA/ haberpi- Üniversiteye giriş sınavına girecek öğrencilerin koronavirüse karşı daha korunaklı olması için alınan karar doğrultusunda bugünkü yasak başladı..
Bugün saat 09.30 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Bakanlıkça belirlenen meslek grupları ve kişiler dışında belirlenen saatler içinde tüm vatandaşların sokağa çıkması yasak..
İçişleri Bakanlığı'nın bu hafta sonu için  yayımladığı genelgeye göre, halihazırda konaklayan ya da konaklama ve tur rezervasyonları yaptırmış yerli ve yabancı turistlerin rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine ulaşımları (Havaalanı, otogar, gar, liman gibi toplu ulaşım araçlarıyla yapacakları şehirlerarası yolculuklar), plajlardan yararlanmaları (konakladıkları tesise ait plaj bulunmaması halinde halk plajları dahil), müze ve ören yerleri ile tarihi, kültürel, dini anıtları, ibadethaneleri türbeleri ziyaretleri ile bu hizmetleri sunacak işletme veya yerlerde çalışanlar kısıtlamadan muaf olacaklar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yasak, başladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı