Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 01:47
 
Vali Yavuz; Türkiye'nin kayıtsız kalması söz konusu değildir.
YAŞAM Haberi
Vali Yavuz; Türkiye'nin kayıtsız kalması söz konusu değildir.

HABERPİ.COM- Kocaeli'nin yeni Valisi Yavuz, kurumlardan brifing almaya devam ediyor. Göç idaseri yöneticilerinden brifing alan Yavuz; insanları yerlerinden, yurtlarından eden, katleden yapılara karşı Türkiye'nin kayıtsız kalması söz konusu değildir. İnsanlık görevi olarak kapımıza gelen herkese kucak açmaya devam ediyoruz. dedi
İl Göç İdaresi Müdür V. Mehmet Erkoç ile beraberinde toplantıda hazır bulunan; Gündoğdu Geri Gönderme Merkezi Müdür Vekili, Düzensiz Göç Çalışma Grup Başkanı, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanı ve Yönetim ve Destek Hizmetleri, Uyum ve İletişim Çalışma Grup Başkanı; teşkilat yapısı, kadro ve personel durumu, düzenli-düzensiz göç, uluslararası ve geçici koruma, yabancı uyruklu şahıslarla ilgili yapılan iş ve işlemler, geri gönderme merkezi ve çalışma esasları ile ilgili Vali Seddar Yavuz’a kapsamlı brifingde bulundular.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, tarihten bugüne mazlumların, mağdurların yanında yer almayı prensip edinildiğini vurgulayan Vali Yavuz: “Orta Doğu'da, Anadolu insanıyla gönül bağı, tarihi, kültürel ve inanç bağı bulunan insanları birbirine düşürmek suretiyle oradaki insanları yerlerinden, yurtlarından eden, katleden yapılara karşı Türkiye'nin kayıtsız kalması söz konusu değildir. İnsanlık görevi olarak kapımıza gelen herkese kucak açmaya devam ediyoruz. Özellikle Orta Doğu'daki bu çatışmaların son bulması, herkesin evinde, yurdunda huzur içinde yaşaması için devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri devam ediyor. Bu necip millet her zaman aman dileyene kucak açmış, ekmeğini ve yuvasını mağdur ve mazlumlarla paylaşmıştır, paylaşmaya da devam edecektir.” diyerek, İl Göç İdaresi Müdür V. Mehmet Erkoç ile beraberindekilere özverili çalışmalarda bulunmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz;, Türkiye'nin, kayıtsız, kalması, söz, konusu, değildir., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı