Vali Yavuz Gönülleri bir kez daha fethetti
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 10:41
 
Vali Yavuz Gönülleri bir kez daha fethetti
GÜNCEL Haberi
Vali Yavuz Gönülleri bir kez daha fethetti

ADALET BORA/ haberpi- Kocaeli Valisi Seddar Yavuz dezavantajlı gruplara yönelik eşiyle birlikte sürdürdüğ gönülden gönüle projesini yürütmeye devam ederken Dünya Engeliler günü nedeniyle yaptığı jest ile gönül tahtına oturdu. Serebral Palsi Hastası Zeynep'in valilik hayalini gerçekleştiren ve makamına oturttu ve ayakta durarak hem onurlandırdı
Evet makamların gelip geçici olduğu gerçeğinden hareket eden ve göreve geldiği günden bu yana makamının kapılarını vatandaşlara sonuna kadar açan Vali Yavuz, Zeynep'in ömür boyu unutmayacağı bu harika jestle gönüllerdeki makama taht kurdu adeta..
Resim
Evet, bu harika fotoğrafı gördüğmde hissettiğim ve düşündüğüm bu oldu.. Zeynep'i mutlu eden ve onu valilik koltuğuna oturtarak sevginin ve saygının gücünü devlet kudretiyle gösteren sayın Yavuz'a dair bu satırları yazmak istedim. Ki, asıl engellerin nasıl aşılacağının da anlamlı ve özel bir yolunun da bu olduğu bilinsin istedim.. Hani hep diyoruz ya engeller yüreklerde diye. Sayın Yavuz yüreklerdeki ve makamlardaki o engelleri bu harketiyle kaldırarak şahane bir gerçekliğe imza attı ve engelli vatandaşlarımıza yeni bir umut penceresi oldu.
VE İŞTE O HABERİN DETAYLARI
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Kamil Tüylüoğlu, Marmara Spini Bfida Tüm Engelli ve Aileleri Yardımlaşma Dernek Başkanı Özcan Nabi Ulusoy ile engelli bireylerimiz: Zeynep kahraman, Birgül Ergi ve Adalet Bingül, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret ettiler.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Kamil Tüylüoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen faaliyetler hakkında Vali Seddar Yavuz’a bilgi sunumunda bulunarak, kabullerinden dolayı teşekkür etti.

Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesinin, medeni bir toplum olmanın zaruretlerinden olduğunu belirten Vali Yavuz yaptığı konuşmalarında; “Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur. Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına varana dek, her alanda önemli başarılara imza atan engellilerin verdikleri mücadeleler gerçekten takdire şayandır. Bizler sadece onların engellerini bir nebze de olsa unutturmak, onların hayat standartlarını yükseltmek için çalışmaya devam ediyoruz. Toplumumuzda engellilik kavramına olan duyarlılığın yükseltilmesini amaçlayan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle sizlerin nezdinde engelli bireylerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.” diyen Vali Yavuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

.Vali Yavuz, Serebral Palsi Hastası Zeynep Kahraman’a Makam Koltuğunu Devretti
Makam koltuğuna oturan Serebral Palsi Hastası Zeynep Kahraman engellilerin yaşadığı sorunları dile getirerek her zaman yanlarında olup, dertleriyle sorunlarıyla hemhal olan Vali Yavuz’a teşekkürlerini iletti. Vali Yavuz, engellilerin yaşadıkları sorunları yakından takip ettiklerini belirterek; “Hepimiz birer engelli adayıyız. Engellilerimizin yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan birisidir. Kapımız sizlere her zaman açıktır.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz, Gönülleri, bir, kez, daha, fethetti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı