Vali Yavuz’dan Koronavirüs Denetimi
Haber
06 Ağustos 2020 - Perşembe 17:42
 
Vali Yavuz’dan Koronavirüs Denetimi
GÜNCEL Haberi
Vali Yavuz’dan Koronavirüs Denetimi

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, İçişleri Bakanlığının “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelgesi kapsamında ilimizdeki iş yerleri ve toplu yaşam alanlarında denetimler yaparak vatandaşlara maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda hatırlatmalarda bulundu. 

Denetimlerde Vali Seddar Yavuz’a; İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Haluk Saygılı, daire müdürleri, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve Kocaeli Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Kadir Durmuş eşlik etti.

İlk olarak Perşembe pazarını denetleyen, vatandaşlara maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda hatırlatmalarda bulunan Vali Seddar Yavuz, maskesi olmayan vatandaşlarımıza maske takmaları konusunda uyarılarda bulundu. 

Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimizin Covid-19 salgınıyla ilgili almış olduğu tedbirleri ilimizde en iyi şekilde uygulama noktasında gayret içerisinde olduklarını belirten Vali Yavuz: “Salgının özellikle insan sağlığını ve hayatı en az olumsuz etkileyecek şekilde tedbirlerimizi planlıyor ve uyguluyoruz. Bugün de 81 ilde valilerimiz, kaymakamlarımız, başkanlarımız ve STK’larımızla birlikte sahadayız.”

Kocaeli Eğitim Seviyesi Yüksek Bir Şehrimiz

Bugünkü amacın farkındalık seviyesini yükseltmek ve bilim kurulunun almış olduğu tedbirleri sahaya yansıtmak üzere bir arada olduklarına dikkat çeken Vali Yavuz: “Bu vesileyle vatandaşlarımızın büyük ölçüde kurallara uymak konusunda arzulu olduğunu memnuniyetle görüyoruz. Kocaeli eğitim seviyesi yüksek, Türkiye’nin yüz akı ve dünya ile yarışan rekabet eden bir şehrimiz. Böylesine vizyonu geniş ve büyük olan bir ilin içerisinde yaşayan insanları da bu vizyonu paylaşıyor.” diyerek, Kocaeli’deki tüm vatandaşlarımıza pandemi sürecinde göstermiş oldukları duyarlılık, hassasiyet ve kurallara uyma noktasındaki arzularına teşekkürlerini sundu. 

Sahada Olmaya Devam Edeceğiz

Konuşmalarında ‘Maske, Mesafe ve Hijyen’ in şu an için bulunmuş en önemli tedbirlerden olduğunu ve bu sebeple herkesin kurallara uyma noktasından üzerine görev düştüğünü vurgulayan Vali Yavuz:” Dolayısıyla siz değerli basın mensuplarının da katkısıyla özellikle vatandaşlarımızın bu konuda duyarlılık göstereceğini düşünüyoruz. Bunun dışında uyguladığımız başka yöntemler de var. Sağlık çalışanlarımızı daha çok caddelerde, sokaklarda görüyorsunuz. Bundan sonra da sağlık çalışanlarımız, polisimiz, jandarmamız, zabıtamız ve gönüllülerimiz ile birlikte sahada olmaya devam edeceğiz.” 

Son olarak, amacın ceza yazmak değil, uyarılarda bulunularak, farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Vali Yavuz: “ Ama buna rağmen ısrarla uymayanlar olursa cezai işlemleri uygulamak durumunda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bu vesileyle ticaret odamız, esnaf ve sanatkârlar odamız gibi birçok odamız da kendilerine kayıtlı esnaflarımızın kurallara uymaları konusunu özverili bir şekilde takip edecekler. Bunlara dikkat etmezsek, nelerle karşılaşabileceğimizi hatırlamalıyız.  Ümit ediyoruz ki; hem Kocaeli hem Türkiye’deki bütün vatandaşlarımız, kardeşlerimiz kurallara sıkı bir şekilde riayet ederler. Dolayısıyla başkasının hayatına zarar verebilecek şekilde rehavete kapılmayalım. Belki bizi hasta etmeyebilir, yatağa düşürmeyebilir ya da öldürmeyebilir ama sevdiklerimizi bizden alabilir. Bu sebeple bu konudaki hassasiyeti en üst seviyeye çekmeye devam edelim. “dedi.

hijyen kurallarına uyulması hususunda uyarılarda bulundu

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz’dan, Koronavirüs, Denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı