Vali Yavuz'dan hem fabrika hem okul ziyareti
Haber
12 Mayıs 2022 - Perşembe 21:28
 
Vali Yavuz'dan hem fabrika hem okul ziyareti
İLÇELER Haberi
Vali Yavuz'dan hem fabrika hem okul ziyareti

Vali Seddar Yavuz, Kocaeli ve ülkemiz istihdamına, üretimine, ekonomisine ve ihracatına katkılar sunan iş dünyasına olan ziyaretlerini sürdürüyor.
 Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren, yılda 230 bin araç üretme kapasitesi ve 2 bin 400 çalışanıyla ilimiz istihdamına, üretimine ve ihracatına önemli katkılar sağlayan Hyundai Assan Otomotiv San. Tic. A.Ş.'yi ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.
 Hyundai Assan Otomotiv CEO’su Sangsu Kim, İdare Birimler Direktörü Barbaros Yıldırım, Üretim Direktörü Uygun Koşar tarafından karşılanan ve fabrikanın çalışmalarına ilişkin bilgiler alan Vali Yavuz, beraberindekiler ile birlikte fabrikayı gezdiler. Fabrika çalışanlarına kolaylıklar dileyen Vali Yavuz, ilimiz ve ülkemiz istihdamına, üretimine ve ihracatına yönelik sağladıkları katkılardan dolayı Hyundai Assan Otomotiv ailesine teşekkür etti.
 Namık Kemal Anadolu Lisesi Öğrencilerini Ziyaret Etti

 Fabrika ziyaretlerinin ardından, depreme karşı yeterince güvenli olmadığı tespit edilen ve ikinci dönem geçici olarak Yuvam Akarca’daki bir okula nakli yapılan Namık Kemal Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Yavuz, öğrenciler ve okul yönetimiyle bir araya geldi.  İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’in eşlik ettiği ziyarette Vali Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan ve Okul Müdürü Adem Şahinkaya tarafından karşılandı. Ziyarette sınıfları gezen öğrencilerin durumları ve eğitimleri hakkında bilgiler alan Vali Yavuz, öğrencilerle de bir süre sohbet etti. 
 Geçici bir süre eğitim gördükleri okulları ve durumları hakkında öğrencilere sorular soran Vali Yavuz, mümkün olan en kısa zamanda daha modern bir şekilde yapılacak okullarına kavuşmaları için gayret gösterdiklerini belirtti. Her bir öğrencinin sorusuna içtenlikle cevaplar veren Vali Yavuz, başarılı bir eğitim-öğretim dönemi olması temennilerini ileterek ziyaretlerini sonlandırdı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz'dan, hem, fabrika, hem, okul, ziyareti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı