Vali Yavuz'dan Başkan Büyükakın'a proje kutlaması
Haber
30 Mart 2021 - Salı 23:01
 
Vali Yavuz'dan Başkan Büyükakın'a proje kutlaması
EKONOMİ Haberi
Vali Yavuz'dan Başkan Büyükakın'a proje kutlaması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Ustam Kocaeli” projesine Vali Seddar Yavuz'dan hem övgü hem teşekkür geldi..

Örgün eğitim çağı dışına çıkmış, herhangi bir mesleği olmayan veya almış olduğu mesleki eğitimle iş bulamayan bireylere sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda, mesleki ve teknik beceri kazandırıp, belgelendirerek beşeri sermayeyi geliştirmeyi amaçlayan projenin tanıtım programında konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz  “Öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün yine Büyükşehir Belediye Başkanımız bizi çok güzel bir faaliyet ve proje için bir araya getirdi. Bu vesileyle kendisini tebrik ediyor, gönülden kutluyorum. İnsanların iş ve aş telaşını çözdüğünüz ölçüde insanlar mutlu olur. İş gücü piyasası analizi yapabilirseniz iş gücünün hangi alanlarda neye ihtiyacı olduğunu tespit edip, ona göre de eğitim kurumlarınızı hazırlarsanız, meslek edindirme kursları dahil ona doğru yönlendirirseniz daha başarılı olur, piyasasının ihtiyaçlarını karşılamış olursunuz. Buna yönelik çalışmaları her yıl yapıyoruz. İş gücü piyasası analizlerini gerçekleştiriyoruz. Bu projenin en üstün yanı özellikle üniversitelerin, meslek yüksek okullarının ve diğer teknik birimlerin tam ihtiyacı olan eğitimleri de veriyor olması ve bir kalite katması.  Bu yönüyle her türlü takdirin üstünde bir proje. Dolayısıyla bizde tüm katılımcıları tebrik ediyor, kutluyoruz.

Kocaeli’nin tanınırlığının artması gerektiğini vurgulayan Vali Yavuz; “Oldukça güçlü bir şehiriz. Her anlamda lider konumumuzu devam ettiriyoruz. Ancak biz daha iyiyi başarabilecek bir şehiriz. Özellikle tanınırlığımızı artırmalıyız. Kocaeli’nin en büyük sorunlarından birisi de tanınırlık sorunudur. Kocaeli’ni sürekli tozla, dumanla ifade etmek bu şehre çok büyük haksızlıktır. Elbette bu şehirde çevre sorunları var. Türkiye’de en iyi çevreci yaklaşım ve çözümleri üreten şehrin Kocaeli olduğunu bilmemiz gerekir. Bugün Kocaeli’ de hiçbir atık denize ulaşmıyor. Bu çok önemli bir şey. Bu toplantı vesilesiyle çağrıda bulunmuş olayım. O nedenle kendimize haksızlık yapmaktan vazgeçelim. Siz kendinizi beğenmez, kendinizi kutsamazsanız, hiç kimse sizi beğenmez ve kutsamaz. Öncelikle siz kendinizi beğenmelisiniz. Ürettiğiniz malı beğenmelisiniz, ürettiğiniz malın güzelliklerini anlatmalısınız. O yüzden depoya konmuş, özellikleri anlatılmamış hiçbir malın çok talebi olmaz. O nedenle Kocaeli’ni biraz vitrine konmaya, daha fazla tanıtmaya ihtiyacımız var. Bu yolla bugün düşündüğümüz birçok sorunu çözebiliriz. Bu salonda bulunan herkesi bu şehrin güzelliklerini anlatmaya bu şehri ifade etmeye davet ediyorum. Bu şehir gelip, geçilecek bir şehir değil. Kalınacak ve yaşanacak bir şehirdir diye bir slogan geliştirelim. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımızın, diğer belediye başkanlarımızın şehircilik anlamında yapacakları büyük hizmetlerle beraber çok daha yaşanılabilir bir şehirde yaşayacağımızı ümit ediyorum. Çünkü başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm Belediye Başkanlarımız çok gayretli ve azimle çalışıyorlar. Bizde merkezi idarenin buradaki temsilcileri olarak elimizden gelen her türlü desteği onlara vermeye hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle bu projede büyük katkıları olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza, kıymetli, ekibine, üniversitelerimizin Rektörlerine ve çok kıymetli bilim insanlarına, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz'dan, Başkan, Büyükakın'a, proje, kutlaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı