Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 07:48
 
Vali Yavuz'a brifing verdiler
EKONOMİ Haberi
Vali Yavuz'a brifing verdiler

Kurumların faaliyetleri, hizmetleri ve projeleriyle ilgili bilgi almaya devam eden Vali Seddar Yavuz, bugünde Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürü Ulvi Yılmaz ve SGK İl Müdürü Nurettin Nacar’dan brifing aldı.

Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilk brifing SGK İl Müdürü Nurettin Nacar tarafından verildi.  Müdür Nacar; kurumun kadro ve personel, bina, lojman diğer sosyal ve yardımcı tesisler, araç-makine ve teçhizat durumları, İlimizde halen fili olarak çalışan ve emekliler ile ilgili yapılan iş ve işlemler ile ilgili Vali Seddar Yavuz’a kapsamlı brifing de bulundu.

Bir sonraki brifing Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürü Ulvi Yılmaz tarafından verildi. Ulvi Yılmaz; kurumun personel durumu, kayıtlı iş isteyen ve işe yerleştirilenler, işsizlik başvuruları ve ödemeleri, iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri, kurum tarafından açılan meslek edindirme kursları, idari para cezalarına ilişkin yapılan işlemler, sendikal faaliyetler, kuruma gelen başvurular (alo 170 ve CİMER), kurumun sorunları hakkında Vali Yavuz’a kapsamlı brifing verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz'a, brifing, verdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı