Vali Seddar Yavuz eşiyle birlikte gönül kapılarını çaldı
Haber
27 Şubat 2021 - Cumartesi 20:20
 
Vali Seddar Yavuz eşiyle birlikte gönül kapılarını çaldı
GÜNCEL Haberi
Vali Seddar Yavuz eşiyle birlikte gönül kapılarını çaldı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapılan hane ziyaretlerini bugün de Karamürselde devam ettirdi. Yavuz Çifti, Pandemi kurallarına da riayet ederek, Karamürsel'de şehit ailelerini, gazileri, yaşlıları, engellileri ve yetimleri ziyaret ederek devletin şefkat elini hissettirmeye devam etti. 
 Yavuz Çiftinin İlk Ziyaretleri Şehit Yakınları ile Gazilere Oldu; Şehitlerimizin emanetleriyle bir araya gelen ve onlara özel bir ilgi gösteren Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz; Karamürsel'de ikamet eden Şehitlerimiz; Mehmet Vahit Uslu ve İbrahim İzzet İnce’nin  ailelerini ziyaret ettiler.
 Şehitlerimizin emanetlerine bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Yavuz Çifti, “Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimiz ve onların kıymetli aileleri için ne yapsak azdır. Şehit ve gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılık sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güçle huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” dediler. 
Gazilerimiz;  Mehmet Soybelli, Hüseyin Öztorun, Erdoğan Yanar, Şükrü Damar’ı ziyaret ettiler. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz: Şehitlerimiz de Gazilerimiz de bu aziz vatan uğruna canlarını hiçe sayan kahramanlarımızdır, yalnızca ailelerinin değil tüm milletimizin evlatlarıdır. Sizleri seviyoruz. Vücutlarında onur abidesi olarak yaralarını taşıyan kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulunan  Yavuz Çifti  Engelli vatandaşlarıi yaşlı ve yetimleri, İhtiyaç sahibi ailelerin de kapısını çalan, sıkıntılarına ortak olan  Yavuz Çifti, gönül alarak, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdiler. 
 Vali Yavuz Kara Mürsel Alp’in Anıt Mezarını Ziyaret Etti.
 Karamürsel ilçesi ziyaretleri kapsamında Karamürsel’e adını veren Türk denizciliğinin atası, Osmanlı Devleti’nin ilk amirali Kara Mürsel Alp’in anıt mezarını da ziyaret etmeyi unutmayan Vali Seddar Yavuz, tüm ecdadımızı dualarla yad etti.
 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Seddar, Yavuz, eşiyle, birlikte, gönül, kapılarını, çaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı