Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 14:54
 
VALİ AKSOY ÖDÜLLENDİRDİ
SPOR Haberi
VALİ AKSOY ÖDÜLLENDİRDİ

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetlerinde Türkiye Birinciliği derecesi elde eden Sporculara ve organizasyon tertip kurulu üyeleri, düzenlenen törenle Vali Aksoy tarafından ödüllendirildi.

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda düzenlenen törene; Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Vali Yardımcısı Ali Ada, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, okul müdürleri, öğretmenler ve dereceye giren öğrenciler katıldı.
Vali Aksoy törende yaptığı açıklamada; 2018-2019 yılında Kocaeli olarak 134 Türkiye derecesi almış durumdayız. 13 tane Türkiye 4.’lüğü, 47 tane Türkiye 3.’lüğü, 29 tane Türkiye 2.’liği ve 45 tanede Türkiye 1.’liği elde edilmiştir. Bu önemli bir başarıdır. Bu başarını yakalanmasında emeği geçen il ve ilçe müdürlerimize, okul müdürlerimize, onları eğiten değerli beden eğitimi öğretmenlerimize ve antrenörlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hedefimiz önümüzdeki süreçte bu başarılarımızı daha üst noktalara taşımak ve daha farklı dereceleri elde edebilmektir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzle koordineli olarak yürüttüğü bir çok çalışma var. Yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamı içerisinde 5115 çocuğumuz bu projeden yararlandırılmıştır. Geçtiğimiz yıl sportif yetenek taraması başlatılmıştı. Bu çalışmalar bu yılda devam ediyor. Geçen yıl 22 bin 534 öğrencimiz bu taramaya tabi tutulmuştu ve 3032 öğrencinin diğer öğrencilere göre sportif özellikleri daha fazla olduğu için bunlar farklı bir çalışma içerisine alınarak değerlendirilmiştir. Bir çok noktada amatör spor kulüplerimiz, diğer kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışmalar sürdürüyor. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere ilçe belediyelerimizin yürütülen bu faaliyetlerde önemli katkıları var. Bu anlamda kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarda yer alan, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle ailelerimize teşekkür ediyorum çünkü ailelerin desteği olmaz ise bu başarıyı yakalamak mümkün değil. Bu başarılarımızı daha iyi noktalara taşımak için bundan sonrada aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, AKSOY, ÖDÜLLENDİRDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı