Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:29
 
UNUTMADIK
YAŞAM Haberi
UNUTMADIK

ADALE BORA- Asrımızın en büyük felâketlerinden biri olan ve binlerce  vatandaşımızı kaybettiğimiz 17 Ağustos Depremi'nin 20. yıldönümü bugün.. Büyük felaketin büyük acıları, halen taptaze yüreklerimizde
Hiç unutmadık. Çünkü yaşadık. Yer sarsıldı.. Sesler yükseldi. Gökyüzünü sarstı acılarımız, çığlıklarımız, sesimi duyan var mı yardım nidaları.. Yer sarsıldı, gök sarsıldı, deniz sarsıldı, hayat 45 saniye içinde bize büyük acılar ve sonsuza kadar unutamayacağımız hüzünler yaşattı o gece..
Ders aldı mı alması gerekenler ?
Hayır!
Yine çarpık kentleşme devam ediyor.. yine aç gözlü müteahhitler binlerce konut-mezar inşaa ettiler. Yine kimse denetlemedi.. Onun için yine büyük bir felaketin yaşanmaması için hiç olmasa bugünden başlayarak kentleri yönetenlerin o korkunç gece ve büyük acıları tekrar tekrar izleyerek vicdanlarını önlerine koyarak imza atmalı önlerine gelen her inşaat için..
Konut mezarlar inşaa edenlere geçit verilmemeli
Büyük acıların bir daha yaşanmaması için büyük kararlar almalı başkanlar! Büyük ve keskin çizgili ve tavizsiz kararlar vermeli insanların yaşayabileceği konutlar için .. Öldüren konut mezarlara karşı savaş açmalı ki, bu korkunç acı ve felaket bir daha yaşanmasın
17 Ağustos'u unutmadık.. Çünkü yaşadık, binaların nasıl beşik gibi sallandığını, binaların nasıl yerle bir olduğunu, o korkunç ve karanlık gecenin çığlıklarını unutmadık..Unutmayacağız.
Allah bu millete bir daha böyle bir felaket göstermesin. Depremde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, hüzünlerini yüreklerimizde saklı tutuyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: UNUTMADIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı