Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 10:42
 
UlaşımPark’tan alkışlanacak hareket
GÜNCEL Haberi
UlaşımPark’tan alkışlanacak hareket

ADALET BORA/ haberpi- Soğuk havalarla birlikte sokak hayvanlarının yaşam koşulları ağırlaşırken, herkesin yüreğini ısıtacak güzel haber ve  ve alkışlanacak  hareket Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark'tan geldi..Kocaeli'de sokak hayvanları bu kış koşullarında artık aç kalmayacak onları Ulaşımpark'ın hayvan dostu şoförleri doyuracak..
GÜZEL PROJE
Ulaşımpark, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü Hayvan Dostu Ulaşım Projesi’ni başlattı. Proje kapsamında UlaşımPark’a ait tüm şoförlere özel paketlerde kedi-köpek maması verildi. Sürücüler, güzergâh üzerinde gördüğü sokak hayvanlarına araçlarına bırakılan mamalardan vererek karınlarını doyuracak.

UlaşımPark, şehrin tüm ilçelerine giden 336 otobüse de hayvan dostu ulaşım stickerı yapıştırdı. Özel olarak tasarlanan stickerlar araçların ön kapısına yapıştırıldı. Kocaeli ulaşımını sağlayan UlaşımPark, fark yaratan ve örnek olacak bir projeye daha imzasını atmayı başardı.

 

TÜM ŞOFÖRLERE DAĞITILDI

UlaşımPark’a ait tüm otobüslere özel paketlerde kedi-köpek maması bırakıldı. Gerçekleştirilen proje kapsamında sürücülere, bilgilendirme metni de yayımlandı. Yol üzerinde kedi veya köpek gördüğünde aracını güvenli bir yere çekerek araca koyulmuş mamaları hayvanlara vermeleri sürücülerden talep edildi.

 

HERŞEY SOKAK HAYVANLARI İÇİN

Türkiye çapında örnek bir projeye imzasını atan UlaşımPark, sokak hayvanlarını düşünerek yola çıktı. Sokak hayvanlarına bir nebzede olsa destek olmak isteyen UlaşımPark, şoförleri sayesinde güzergâh üzerinde görülen kedi veya köpeklere mama verecek ve onların aç karınlarını doyuracak. UlaşımPark yetkilileri, bakıma muhtaç olan kedi veya köpekleri ise Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü’ne konumunu ve hayvan hakkındaki detaylarını sürücüler aracılığıyla bildirileceğini belirtti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: UlaşımPark’tan, alkışlanacak, hareket,
Yorumlar
Haber Yazılımı