TÜRKİYE TÜM PİYONLARI ARADAN ÇIKARIYOR
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 21:00
 
TÜRKİYE TÜM PİYONLARI ARADAN ÇIKARIYOR
SİYASET Haberi
TÜRKİYE TÜM PİYONLARI ARADAN ÇIKARIYOR

ADALET BORA-  Büyük Türkiye'ye tahammülleri olmayanları çileden çıkaran  fotoğraf karesi önce  Irak'tan geldi, ardından Kuzey Irak'tan geldi ve son olarak  Erbildeki Türkmen Cephesi ofisinden geldi..ResimResimResim
ResimKafkaslardan Ortadoğuya kadar uzanan yeni bir başarı hikayesini yazıyor Türkiye.içerdeki ve dışarıdaki hainleri kullanarak bu başarıyı  perdelemeye çalışanlara inat bir yolculuk bu.. Dün ve bugün herşey olağan akışının tersine çevirmeye devam eden bir Türkiye var artık.
Hani ünlü bir söz vardır ya;  “Satranç akılla oynanır, ellerle değil! Türkiye şimdi tam da bunu yapıyor.. Dünyanın pandemi nedeniyle içine kapandığı bir dönemde Türkiye hem içerde hem de dışarıda inanılmaz başarılara imza atarken hem savunma sanayinde hem de yeni dünya düzeninde başrol oynamaya çoktan başlamış bile..
Artık eskisi gibi birilerinin parmak salladığı ve başını önüne eğdirdiği bir Türkiye yok.. Artık sen sus biz senin yerine konuşuruz diyenlerin cirit attığı bir Türkiye yok.

'Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar önemli bir ülkedir ' diyen şahsiyet yoksunlarının el üstünde tutulduğu bir Türkiye yok..
Onun içindir ki hergün yeni bir ihanet çemberiyle pusaya yatmak isteyenlere de  saklanacak ve gizlenecek bir kuytu köşe de bırakmayan bir Türkiye var.  Keskin ve net! 
Hendek siyaseti yapanların gerçek niyeteriyle onların saz tellerine aşık olan alçaklarında tüm planları ve oyunları artık açık ve net biliniyor ve işte bugünkü oyun kurucu Türkiye onlara mayıs böceği muamelesi yaptığı için binbir dümenlerin çevriliği ittifaklar kuruluyor..

İşte tüm bunların kurgulandığı şu dönemde dün ve bugün Milli Savunma Bakanı Akar ve Genel Kurmay Başkanının Irak ve Kuzey Irak'taki temasları Büyük Türkiye gerçeğinin de imzası oldu..
Türkiye'nin Kuzey Irak ve Irak ile ilgili ilişkilerinde yeni döneme dair en güçlü adımlardan biri daha atıldı. Bakan Akar ve Güler'in bölgeye ziyareti tüm dünya ülkeleri tarafından dikkatle takip edildi..
Türkiye bu hamlesiyle Irak ve Kuzey Irak'ı mesken tutan tüm piyonları bir bir aradan çıkarıyor..
Ve bölgeyede oyunu yeniden başlatıyor.. Artık büyük oyun kurucu olan Türkiye'nin dostlarına verdiği güven ile düşmanlarına karşı olan büyük başarısının fotoğrafıdır bu..
EVET Türkiye dünyanın beşten büyük olduğunu bir kez daha göstererek yeni ve güçlü bir oyun kurucu olduğunu dosta da düşmana da göstermeye devam ediyor. 
Ve Büyük Türkiye'nin içindeki küçük piyonların artık harket kabiliyetleri kalmadığı için halen dışarıdaki ağababalarından gelecek emir ve görüşler için hazır ol da durduklarını da unutmadığımızı ve gözden ırak tutmadığımızı da not düşelim..

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE, TÜM, PİYONLARI, ARADAN, ÇIKARIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı