Türkiye iki ülkenin yardımına koştu
Haber
01 Nisan 2020 - Çarşamba 16:50
 
Türkiye iki ülkenin yardımına koştu
TEKNOLOJİ Haberi
Türkiye iki ülkenin yardımına koştu

ADALET BORA/ haberpi- Türkiye coronavirüs salgınında büyük kayıplar veren ispanya' ve İtalya'nın yardımına koştu.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, MSB'ye ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkânlarla üretilen; çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri, COVID-19 ile mücadele kapsamında İtalya ve İspanya’ya Türk Silahlı Kuvvetlerine ait A-400M tipi uçak ile ulaştırıldı..
İSPANYA'YA TESLİM EDİLDİ SIRADA İTALYA VAR
Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada; COVID19 virüsü ile mücadelede kullanılacak sağlık malzemelerini taşıyan uçağımız ve görevli heyetimiz, İspanya Savunma Bakanlığı Temsilcisi Tümg. Figuero, Madrid Büyükelçimiz ve Askeri Ataşemiz tarafından karşılandı. Sağlık malzemeleri İspanyol yetkililere teslim edildi. Ayrıca Sn. Cumhurbaşkanımızın mektubu da İspanya Başbakanına iletilmek üzere İspanya Büyükelçimiz Cihad Erginay’a teslim edildi.
İspanya Savunma Bakanlığı Savunma Politikaları Genel Müdürü Tümg. Figuero, ülkemizden gönderilen sağlık malzemeleri için “Türk halkı İspanyol halkıyla dayanışma gösterdi. Minnettarız. Teşekkür ederim” dedi.Sağlık malzemelerini Madrid’de İspanyol yetkililere teslim eden Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçak, bir sonraki durağı olan İtalya için yeniden havalandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, iki, ülkenin, yardımına, koştu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı