Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 17:06
 
TÜRKİYE BÜTÜN DÜNYAYA BÖYLE DUYURDU
ASAYİŞ Haberi
TÜRKİYE BÜTÜN DÜNYAYA BÖYLE DUYURDU

ADALET BORA/ haberpi- Milil Savunma Bakanlığı yayınladığı Türkçe ve ingilizce yazılı açıklama ile DEAŞ'ın hala küçük bir grup olarak var olmasındaki en büyük etkenin PKK/YPG terör örgütü olduğunu  DEAŞ ve PKK/YPG örgütlerin birlikte çalıştığını hedefin Türkiye ile birlikte NATO  olduğunu tüm dünyaya duyurdu..
Bu iki örgütün Suriye ve Irak'tan sonra en fazla saldırıyı NATO üyesi Türkiye'ye gerçekleştirmesinin de bunun açık ve net bir göstergesi olduğunu açıkladı
Bakanlıktan yapılan açıklamada şu önemli hususlar tüm dünya ile paylaşıldı
Türkiye Fırat Kalkanı harekatında sahada DEAŞ ile göğüs göğüse mücadele ederek 3000'den fazla teröristi etkisiz hale getiren tek NATO ve koalısyon ülkesidir.
Türkiye ABD ile 17 Ekim'de yapılan mutabakat çerçevesinde DEAŞ ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmesine rağmen Tel Abyad hapishanesindeki DEAŞ'lılar, PKK/YPG'li teröristlerce tüm dünyanın gözü önününde salıverilmiştir..
Türkiye ülkesi içerisinde ve sınırlarında, Suriye'de Fırat Kalkanı, Zeytin DAlı ve Barış Pınarı Harekat bölgesinde DEAŞ'lı teröristlee karşı gerekli tüm önlemleri almakta ve operasyon icra etmekte, müttefikleri ve koalısyon ülkeleri ile koordinasyon ve bilgi paylaşımı gerçekleştirmektedir..
Fırat'ın Doğusundaki karmaşıklığın sebebi ve DEAŞ terör örgütünün hala küçük bir grup olarak var olmasındaki en büyük etken işbirliği yaptıkları PKK/YPG terör örgütü ve bu terör örgütüne verilen destektir..
Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekat ortamının karışık yapısının üstesinden gelen, başta DEAŞ ve PKK/YPG terör örgütleri ile  bizzat mücadele eden Türkiye Güvenli bölge tesisinde de tecrübesi, gücü, insanı yaklaşımları ve somut projeleriyle tüm sorunların üstesinden gelecektir..
Terör örgütleri DEAŞ ve PKK/YPG aynı amaca hizmet etmekte, NATO üyesi olan ülkemize saldırarak aslında NATO'ya zarar vermeyi hedeflemektedirler.. Bu nedenle bu iki örgütün de Suriye ve Irak'tan sonra en fazla saldırı gerçekleştirdiği ülkenin Türkiye olması bu karanlık örgütlerin amacını açıkça ortaya koymaktadır..

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE, BÜTÜN, DÜNYAYA, BÖYLE, DUYURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı