Türk Bayrağı ve Ata toprağı Gebze'den uğurlandı
Haber
11 Mayıs 2022 - Çarşamba 18:32
 
Türk Bayrağı ve Ata toprağı Gebze'den uğurlandı
SİYASET Haberi
Türk Bayrağı ve Ata toprağı Gebze'den uğurlandı

HABERPİ- Selanik’te bulunan Atatürk Evi Müzesi bahçesinden alınan Toprak ve Türk Bayrağını,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 103. Yılı etkinlikleri kapsamında Samsun’a götürmek üzere yola çıkan bisikletli grup Gebze’ye ulaştı.
 Toprak ve Türk Bayrağını taşıyan Türkiye Bisiklet Federasyonuna bağlı bisikletli kafile İstanbul’dan geçiş sürecini tamamlayarak bugün Gebze Kaymakamlık Konağı’na ulaştı. Kaymakamlık önünde yapılan törenle İstanbul kafilesinden alınan Türk Bayrağı ve Toprak Kocaeli Bisiklet Kafilesine takdim edildi.
 Devir teslim törenine Kaymakam Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Oğuz Işık, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Muharrem Poyrazoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Ali Rıza Emre ve daire amirleri katıldı.
 Türkiye Bisiklet Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Ali Rıza Emre “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile daha önce de 2019 senesinde ilkini, bu sene ikincisini yaptığımız Selanik'ten Samsun'a bayrak taşımanın İstanbul'dan geçiş sürecini tamamladık şimdi Gebze'de devir törenindeyiz. Anadolu yakası bisikletçileri şu an Selanik'ten gelen toprak ve bayrağı Kocaeli-Gebze bisikletçilerine teslim edecekler” dedi.
 Bayrak ve toprağı öperek bisikletli sporculardan teslim alan Kaymakam Güler, “Bu kıymetli emaneti teslim aldım. Allah bizleri vatansız, bayraksız, ezansız bırakmasın. Vatanı uğruna canını feda eden bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.
 Kaymakamlık binası önünde düzenlenen tören ile Bayrak ve toprağı diğer gruba iletmek üzere Sapanca’ya hareket etti. 
 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Bayrağı, ve, Ata, toprağı, Gebze'den, uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı