Trump Türkiye konusunda çark etti. Zeytin dalı uzattı
Haber
08 Ekim 2019 - Salı 16:50
 
Trump Türkiye konusunda çark etti. Zeytin dalı uzattı
SİYASET Haberi
Trump Türkiye konusunda çark etti. Zeytin dalı uzattı

HABERPİ.COM- ABD Başkanı Trump, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yapacağı harekat üzerine dün Türkiye'nin ekonomisini mahvederim tehdinden bulunmuştu. Bu tehditler sonrasında aldığı büyük eleştiriler nedeniyle çark etti ve bugün Türkiye'ye zeytin dalı uzattı. 

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabı Twitter'dan,Beyaz Saray'a davet ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 13 Kasım'da ağırlayacağını da açıklayarak; "Pek çok insan Türkiye'nin ABD'nin büyük ticaret ortağı olduğunu, aslında bizim F-35 savaş jetlerinin gövdesindeki çelik çerçeveyi yaptığını unutuyor. Onlarla iş yapması, muhatap olması iyi olmuştur; (Suriye'nin) İdlib vilayetinde pek çok canın kurtarılmasında bana yardım ettiler..."

"Daha hapis yatacağı uzun yıllar bulunan Pastor Brunson'ı ​talebim üzerine çok sağlıklı biçimde geri gönderdiler. Şunu da hatırlayın, burası önemli, Türkiye NATO'da itibarı olan önemli bir üye. (Erdoğan) 13 Kasım'da benim misafirim olarak ABD'ye geliyor."Birçokları Türkiye'nin ABD'nin büyük bir ticaret ortağı olduğunu unutuyor. Türkiye F-35'lerin çelik gövdesini yapıyor. " diyen ABD Başkanı Donald Trump, ricası üzerine ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın evine sağ salim geri döndüğünü de hatırlattı.

.....good health, at my request, Pastor Brunson, who had many years of a long prison term remaining. Also remember, and importantly, that Turkey is an important member in good standing of NATO. He is coming to the U.S. as my guest on November 13th.

Kaynak: Editör: ADALET BORA
Etiketler: Trump, Türkiye, konusunda, çark, etti., Zeytin, dalı, uzattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı