Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 18:34
 
Trafikte bunu sakın yapmayın. Binlerce kişiye ceza kesildi
ASAYİŞ Haberi
Trafikte bunu sakın yapmayın. Binlerce kişiye ceza kesildi

ADALET BORA/ haberpi- Coronavirüs nedeniyle uzun bir süredir trafiğe çıkmayan sürücüler daha önce belirlenen kuralları da ihlal etmeye başlayınca denetimlerde sıkılaştırıldı. Bu kapsamda; Emniyet Genel Müdürlüğü Seyir halinde cep telefonu kullanan sürücülere yönelik "Cep Telefonu Denetimi" gerçekleştirildi. Binlerce kişiye kural ihlalinden dolayı ceza kesildi..
ResimKonuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Karayolu güzergâhlarında yapılan denetimlerde; seyir halinde cep telefonu kullanan sürücülerin, dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle tehlike ve uyarı işaretlerine bile çoğu zaman duyarsız kaldıkları, şerit izleme, takip mesafesi ve kavşak kurallarına uymamaları nedeniyle çok sayıda kazaya karıştıkları, trafik ekiplerinin yoğun olarak bulunduğu güzergâh kesimlerine yaklaştıklarında ise cep telefonunu gizleyerek görüşmeye veya kullanmaya ara verdikleri, trafik ekibini geçtikten sonra görüşmeye veya kullanmaya devam ettikleri gözlemlenmektedir.

Trafik güvenliğinin sağlanması, kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazaların önlenmesi, sürücüler üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunun arttırılması amacıyla, 8-9-10 Haziran 2020 tarihinde sivil ve resmi ekiplerimizin katılımıyla ihbarlı olarak “Seyir halinde cep telefonu kullanımına” yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde;

115.805 araç/sürücüsü denetlendi,
18.002 sürücüye seyir halinde cep telefonu kullanmaktan dolayı işlem yapıldı,
650 araç trafikten men edildi,
80 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı,
Toplam 30.817 trafik kural ihlali tespit edilerek cezai işlem uygulandı. 'denildi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trafikte, bunu, sakın, yapmayın., Binlerce, kişiye, ceza, kesildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı