Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 04:55
 
TARHAN NİÇİN BÜYÜKAKIN'I HEMEN HEDEF SEÇTİ?
- Haberi
TARHAN NİÇİN BÜYÜKAKIN'I HEMEN HEDEF SEÇTİ?

HP/CENGİZYÜCAK Özellikle genel seçim öncesi veya erken seçim kokusu aldığı zaman Kocaeli'nin siyasi gündeminde yer alarak kendisini Kocaelili sosyal demokratlara hatırlatma gereğini duyan sayir zamanlarda ise Ankara ve İstanbul'a takılmayı yeğleyen CHP Koceeli'nin iki dönemlik milletvekili Tahsin Tarhan olası bir erken seçim kokusu almış olacak ki yine Kocaeli siyasetinin gündeminde yer edindi..

Tahsin tarhan'ın Kocaeli'nin siyaset gündemine dalmak için bu kez tercihi Ak Partili Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın oldu. Ve Başkan Büyükakın için bir dizi eleştirilerde ve iddialarda bulundu..

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'da dün düzenlediği basın toplantısıyla başta CHP Milletvekili Tahsin Tarhan'ın golf aracı, akıllı telefon alımı, adrese teslim ihale ve Gebze metrosunun inşasının Ulaştırma Bakanlığına devri ile ilgili iddialarına cevap verdi.
Başkan Büyükakın yaptığı açıklamada belediyeye ve bu kente hakim olduğunun altını çizerek "Bugün borç-morç meselesini anlatayım ve herkesin çenesi kapansın, ben herşeye hakimim ve ne yaptığımı biliyorum hodri meydan hepsi toplansın gelsin. Ben tek onlar hepsi" diyerek meydan okudu..

Vekil Tarhan ise Başkan Büyükakın'ın açıklamasına bu gece kendi twitter sayfasından cevap vererek "Sayın başkan her kuşun eti yenmez demiş, ben kimseye kuş demedim. Ancak kendisinden olsa olsa deve kuşu olur. Kafasını kuma gömmüş işleri kime verdiğini görmüyor. Keşke bu durumu doğruları anlatmak için fırsat olarak görseydiniz! Çıkıp işinize gelenleri anlatmak yerine, kimseyle haber vermeden, adrese teslim verdiğiniz işleri anlatsaydınız. Bir makama atanmakla seçilmek farklı şeylerdir. Seçildiyseniz hesap vereceksiniz, bütün kente işin doğrusunu anlatacaksınız. Ben konuşayım, herkes çenesini kapatsın demiş. Herkes bilsin ki Kocaeli sahipsiz değil, biz halkın sesini duyurmak için seçildik görevimizi de sonuna kadar yapacağız." dedi..

 

Başkan Büyükakın, Tarhan'ın bu açıklamasını da karşılısız bırakmayarak twitter sayfasından "Sn Tarhan ithamda bulundunuz, biz de cevabınızı verdik. Herkesin beyanı ortadadır ve takdir milletindir. Eskilerin deyimiyle uslubu beyan aynıyla insandır. Size yakışan üslupla cevap vermeye çalışmışsınız. Keske özür dileme erdemini gösterebilseydiniz. Vesselam." şeklinde bir cevap verdi..

 

Görünen o ki Tahsin Tarhan olası bir erken seçimde üçüncü dönem için milletvekili adaylığını garanti etmek için Kocaeli siyaset gündemine tutunma hamleleri kapsamında Başkan Büyükakın'a yüklenmeye ve Başkan Büyükakın'da anında cevabı yapıştırmaya devam edecek.. 


Vekil Tarhan bu hamleleri ile belki zaten şu veya bu nedenlerle torpilli olduğu Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan 3. dönem için adaylığı kapabilir.
Ve yine Gebze'nin Beylikbağı mahallesini "sizi ilçe yapacağım"  vaadi ile arkasına da alabilir..
Ama şu gerçeği değiştiremez; 
Ne CHP Gebze Bölgesi tabanında karşılığı var ne de Gebzelilerde.. 
İzmit bölgesinde de karşılığı olmadığı 2014 yılında aday olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerinde aldığı yüzde 26'lık düşük oy oranından zaten belli..
Baknız karşılığı olan Fatma Kaplan Hürriyet İzmit'te yüzde 50 oy oranı ile nasıl çatır çatır kazandı seçimi.. 

Evet sayın Tarhan; Kemal Kılıçdaroğlu, Tahir Büyükakın derken hep kişiler üzerine şu veya bu şekilde oynayarak siyaseti yeğliyorsunuz..
Sosyal Demokrat tabana ve Kocaelili seçmene dayanayarak siyaseti yeğlemenin zamanı gelmedi mi?   

Kaynak: Editör:
Etiketler: TARHAN, NİÇİN, BÜYÜKAKIN'I, HEMEN, HEDEF, SEÇTİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı