Tahsin Tarhan CHP Kocaeli'nin patronu olarak intikam aldı
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 16:31
 
Tahsin Tarhan CHP Kocaeli'nin patronu olarak intikam aldı
SİYASET Haberi
Tahsin Tarhan CHP Kocaeli'nin patronu olarak intikam aldı

ADALET BORA/ haberpi- CHP Kocaeli'nin tek patronu artık Tahsin Tarhan. Fatma Kaplan Hürriyet'in belediye başkanlığı için istifa etmesi, Haydar Akar'ın TBMM Başkanvekilliğine seçilmesinin ardından siyaset sahnesinden çekilmesiyle CHP Kocaeli'nin patronluğu Milletvekili Tahsin Tarhan'a kaldı. Tarhan  siyasi patron ünvanıyla  bütün ilçe başkanlarını İlde toplayarak görüştü. Yol haritasını belirledi. Artık Kocaeli CHP'nin tek patronu olduğunu bir kez daha kanıtladı..
KOLAY OLMADI AMA OLDU
Milletvekili Tarhan'ı hem Gebze bölgesinden olması hem de işadamı kimliğini sürekli partili olmasının önüne çıkaranların çoğu artık Tarhan'ın Kocaeli patronluğunu kabullenmek zorunda kaldılar. İşadamı kimliğinin getirdiği patronluğun yanına siyasi patronluğu da ekleyen Tarhan, Kocaeli'de dağılmış bir durumda olan partisini şimdi toparlayarak birlik ve bütünlük içinde yol almaları için her fırsatta bölgeye gelerek toplantılar yapıyor, ziyaretler gerçekleştiriyor.. Evet, her ne kadar CHP Kocaeli'nin ağababaları olarak tanımlanan isimler tarafından halen saha dışına itilmesi için çabalayanlar varsa da bu işin artık mümkün olmadığını onlar da gördüler ve Tarhan'ın patronluğunu mecburen kabullenmek zorunda kaldılar
Tahsin Tarhan ise tüm ayak oyunlarına rağmen hiç bir şey olmamış gibi davranarak ve kendisini taşlayanlara aldırmadan hem il başkanını onure ediyor  hem de ilçe başkanlarını ve teşkilatları ihmal etmeden siyaset yapıyor..Bugün gelinen noktada artık  CHP Kocaeli'de dünden bugüne kronikleşmiş  Tahsin Tarhan hazımsızlığı yerini teslimiyete bırakmış durumda.
Böylece artık eskilerden birşey olmayacağını anlayan İl Başkanı Yıldızlı da Tarhan'a yönelik eleştirilere ve ayak oyunlarına kulaklarını tıkayarak Tarhan ile birlikte  yoluna devam ederek akıllıca bir yöntem sergilemiş oluyor.
Bununla birlikte Gebze bölgesi ilçe başkanları başta olmak üzere diğer ilçe başkanlarının Tarhan'ın yeni dönem siyasi patronluğundan bir hayli  memnunlar. Yıllardır Kocaeli CHP baskısının ve ilçeleri ötekileştirenlerin dönemi Tarhan'la bitmiş oluyor. Ve artık tüm örgütler doğal olarak tek milletvekili pozisyonundaki Tarhan'ın etrafında kenetlenmiş durumlar. Hal böyle olunca da yıllardır Tahsin Tarhan'ı ötekileştirme siyasetinden beslenenler bir bir ortalıktan kaybolunca Tarhan'ın CHP Kocaeli'nin tek ve resmi patronluğu tecillenmiş oldu. Böylece CHP Kocaelinin ağababaları tarafından yıllardır  zenginliğiyle, parasıyla, puluyla itham ederek hep küçümsedikleri Tarhan büyük intikamını almış olmanın keyfini çıkarıyor..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tahsin, Tarhan, CHP, Kocaeli'nin, patronu, olarak, intikam, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı