SP sözcüsü Birol Aydın'dan Ak Partiye Kabaktepe sorusu?
Haber
26 Şubat 2021 - Cuma 08:46
 
SP sözcüsü Birol Aydın'dan Ak Partiye Kabaktepe sorusu?
SİYASET Haberi
SP sözcüsü Birol Aydın'dan Ak Partiye Kabaktepe sorusu?

Saadet Partisi  Osman Nuri Kabaktepe ile ilgili 94 ruhu ve Ak Partinin heyecanı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı..Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, yeni İstanbul il başkanı olan Osman Nuri Kabaktepe üzerinden AK Parti’ye eleştirilerde bulundu ve 94 ruhu mu arıyorsunuz' başlığıyla yazılı bir açıklama yaptı..

ResimAydın yazılı açıklamasında; Partimizde önceki dönemlerde görev almış bir ismin, 19 yıldır iktidarda bulunan bir partiyi bu kadar heyecanlandırıyor olmasını önemsiyoruz. Fakat 2001 yılında kurulan ve ısrarla önceki siyasi anlayışını bir kenara bıraktığını ve reddettiğini ifade eden Ak Parti'nin, 20 yıl sonra bugün; '94 ruhu' diyerek, kuruluşundan 7 yıl öncesini bir vizyon ve özlem olarak ortaya koyması; tükenmişliğin bir ifadesidir.

Meksika'nın yerli kabilelerinden birinin şefine atfedilen bir söz vardır; 'o kadar hızlı gittik ki; ruhlarımız geride kaldı..'
Evet Ak Parti de, iyi niyetle yapılan o kadar uyarıya rağmen; yanlışlarını ifade eden herkesi hainlikle suçlayarak, girmiş oldukları yanlış yolda o kadar hızlı gitti ki; çeyrek asır öncesinin ruhunu arar hale geldi.
Ak Parti, kuruluşundan 20 yıl sonra bir yere vardı; ama bu yer, kesinlikle yola çıkarken 'varacağız' dedikleri yer değildir! Çok net ifade ediyoruz; yapmış oldukları bu hamleler, bu saatten sonra Ak Parti'nin eriyişini durduramaz.
Ayrıca 2011 yılına kadar bizimle siyaset yapmış ve 10 yıl gibi uzun bir süredir de siyasetten uzak bir arkadaş, Ak Parti'ye umut olabiliyorsa; Saadet Partisi'nde böyle yüzlerce-binlerce arkadaşımız var, öyleyse buyursunlar, gelsinler bu çatı altında siyaset yapsınlar.
'94 Ruhu' dedikleri şey, o dönemde 25 yıllık siyasi tecrübenin Refah Partisi'nde ete-kemiğe bürünmesiyle ortaya çıkmıştır. Ve bugün o tecrübe yarım asırı geride bırakmış ve de o anlayış Saadet Partisi çatısı altında sürdürülmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP, sözcüsü, Birol, Aydın'dan, Ak, Partiye, Kabaktepe, sorusu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı