Skandalın ardından Halis Aygün görevden alındı
Haber
03 Ağustos 2022 - Çarşamba 00:38
 
Skandalın ardından Halis Aygün görevden alındı
SİYASET Haberi
Skandalın ardından Halis Aygün görevden alındı

HABERPİ- Pazar günü yapılan sınavın ardından ortaya çıkan Skandal gelişmeye Cumhurbaşkanı Erdoğan el koydu ve Aygün görevden alındı.. FETÖ döneminde de benzer olaylar yaşanmıştı.. Bu sefer izin verilmedi..
ÖSYM tarafından pazar günü yapılan KPSS 2022 Lisans Genel Yetenek - Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı'na ilişkin sosyal medyada ortaya atılan iddialar üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan inceleme başlatılması talimatı vermişti.

Devlet Denetleme Kurulu, sınavda sorulan soruların bir dershanenin kitabındaki soruyla çakıştığı iddiası üzerine inceleme başlattı.

ÖSYM öğlen saatlerinde iddiaları yalanladı ama skandalın ardından görevden alındı

ÖSYM, gelişmenin ardından yaptığı açıklamayla sınav sorularına ilişkin sosyal medyada yer alan iddialarla ilgili "Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır." dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz." ve bu açıklamanın ardından Cumhurbaşkanlığı Kararıyla, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevinden alındı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Skandalın, ardından, Halis, Aygün, görevden, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı