İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Lütfü Türkkan'a büyük şok. Mühürlendi
Lütfü Türkkan'a büyük şok. Mühürlendi
Başkan Bıyık yeni dönemin ilk nikahını kıydı
Başkan Bıyık yeni dönemin ilk nikahını kıydı
Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 21:50
 
Şeker, Kocaeli'nin YHT sorununu çözdü
SİYASET Haberi
Şeker, Kocaeli'nin  YHT sorununu çözdü

 AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker'in çabaları sonuç verdi.

 Koronavirüs ile mücadelede tedbir amaçlı 28 Mart'ta seferlerine ara verilen yüksek hızlı trenin seferleri geçtiğimiz hafta 28 Mayıs'ta tekrar başladı. Ankara - İstanbul arası yüzde elli kapasiteyle seferlerini gerçekleştiren yüksek hızlı trende, alınan tedbirler sebebiyle İstanbul ve Ankara dışında ara istasyonlarda durmama kararı alınmıştı. İlimizde de büyük rağbet gören yüksek hızlı trenin İzmit'te durmaması vatandaşlarımızı rahatsız etmiş, bu durum üzerine Kocaeli Milletvekili Şeker, 'Gerekli görüşmeleri yaparak hızlı trenin ilimizde durmasını sağlayacağız.' ifadelerini kullanmıştı. 

KARAİSMAİLOĞLU ve YAZICI İLE GÖRÜŞTÜ

   AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, geçtiğimiz hafta yüksek hızlı tren seferlerinde kontrollü sosyal hayata geçiş sürecinden dolayı temkinli davranıldığını ifade etmiş fakat YHT'nin İzmit'te durması için gerekli girişimlerde bulunacağını söylemişti. 

   Şeker, bu süreçte düzenlenen hızlı tren seferlerinde Kocaelilerin mağdur olmaması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile görüşmelerini gerçekleştirip vatandaştan gelen talebi iletti. 

VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

   Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yüksek hızlı trenin İzmit'te durması ile ilgili olarak: " Geçtiğimiz hafta hemşehrilerimize gönüllerini ferah tutmalarını, ülke ekonomisine 14'lük katkı sağlayan ilimizi kimsenin göz ardı edemeyeceğini ifade etmiştim. Bu süreçte vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ve TCDD Taşımacılık A.Ş.Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile görüşmelerimizi yaparak süreci olumlu olarak sonuçlandırdık. Artık yüksek hızlı tren İstanbul-Ankara seferlerinde İzmit'te de duracak. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun." diyerek müjdeyi verdi.

 

Kaynak: Editör: HABER MERKEZİ
Etiketler: Şeker,, Kocaeli'nin, , YHT, sorununu, çözdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı