Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 13:18
 
Sarıkamışlılar Başkan'a gitti
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
 Sarıkamışlılar Başkan'a gitti

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Sarıkamış Beyaz Umut Derneği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Gebze Belediye Meclis Üyesi Vahip Angur ve dernek yöneticilerini makamında konuk etti. 
Başkan Büyükakın ayrıca  Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç, Halk Ozanları Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Aşık Ozan Erol Ergani, Türk-İş Kocaeli İl Temsilcisi Yakup Yıldız ve beraberindeki heyetleri makamında ağırladı. Görüşmelerinde Kocaeli’nin sanayi kenti olmasına karşın kültür, sanat, turizm, ticaret ve her alanda kendisinden söz ettiren bir şehir olacağını özellikle vurgulayan Başkan Büyükakın, konuklarına nazik ziyaretleri için teşekkür ederken, “Mutlu Kocaeli hedefine ulaşmak için Sivil Toplum Kuruluşlarımıza büyük görev düşüyor. STK’larımızın bize sunacağı katkıya büyük değer veriyoruz
Çocuklar, gençler ve kadınlar için proje üreterek sorumluluk alan tüm STK’lara teşekkür ediyorum. Taşın altına elini ve hatta tüm gövdesini sokan STK’larımızın varlığı bize güç veriyor. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bu toprakları 1071’den beri şehitlerimizin kanları ile yoğurularak vatan kıldık. Anadolu’yu yurt edinmenin bedelinin bin yıldır fazlasıyla ödedik, hâlâ da ödemeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör: ADALET BORA
Etiketler: , Sarıkamışlılar, Başkan'a, gitti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı