Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 21:13
 
Sarıkamış Platformu ve GTO bir ilke imza attı
EKONOMİ Haberi
Sarıkamış Platformu ve GTO bir ilke imza attı

ADALET BORA/ haberpi- Ünlü halk müziği sanatçısı Recep Ergül Başkanlığında oluşturulan Sarıkamış Platformu kurulduğu günden bu yana üç aylık kısa bir sürede rüştünü ispat eden önemli ziyaret ve buluşmalara imza atmıştı. Ancak en büyük çıkışını Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'in ev sahpiliğinde ve Sarıkamış Plaftormunun talebiyle yapılan ve 150 işadamı, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve Dilovası belediye başkanı Hamza Şayir ve Kaymakamların katılımıyla Sarıkamış'ta yapılan Sarıkamış İş Çalıştayı ile yaptı..
Sarıkamış'a gönül vermiş ve Sarıkamış'ı babaocağı yüreğiyle sahiplenen Başkan Ergül ve ekibindeki tüm isimler, bu çalışma ve organizasyon için günlerce çalıştılar.. Sarıkamış Şehitlerini anma programıyla başlayan bu program günlerce süren büyük bir emeğin ve inanmışlığın sonucu olarak ortaya çıktı..
Başkan Recep Ergül, yönetim kurulu üyeleri Oktay Yavlal, Köksal Yüzbaşıoğulları,  Ümit Kabay, Soner Arslantürk, Enbiya Gül, Hasan Binici, Özlem Yılmaz Ünlüer başta olmak üzere yönetimdeki tüm isimlerin hepsi gece gündüz Sarıkamış'ta bu çalıştay için emek harcadılar.. İnandılar. Gelen misafirlerini güler yüzle ve samimiyetle karşılayarak hem Sarıkamışlı olmanın dostluğunu hem de plaformun ruhunu yansıttılar..
Sarıkamış Platformu iş çalıştayı hiç kuşku yok ki, bundan sonraki süreçte Sarıkamış için bir çıkış noktası olacak. Bölgeye yeni bir soluk kazandırmak için atılmış en önemli çalışma olarak görülecek..Çünkü bugüne kadar Sarıkamış'ı sadece bir isim olarak bilen yüzlerce işadamı ve dahili olarak belediye başkanları ve bürokratlar artık Sarıkamış'ı yüreklerinin ve belleklerinin bir yerine not etmiş oldular
Bu büyük çabaya tanıklık etmiş biri olarak Plaform başkanı ve ünlü sanatçı Recep Ergül'ün büyükten küçüğe, esnaftan muhtara hemen herkese gösterdiği samimiyet, alçakgönüllülük ve Sarıkamış için harcadığı büyük çabaya bir Sarıkamışlı olarak Sarıkamışlılar adına teşekür ediyorum..
HEM YATIRIM HEM TANITIM
150 işadamını Sarıkamış'la buluşturan Sarıkamış Platformu ve Gebze Ticaret Odası hem Sarıkamış'a yapılabilecek yatırım imkanlarını görüştüler hem de  Sarıkamış şehitliğini ziyaret ederek vefa borçlarını yerine getirdiler..
Sarıkamış Platformu iş çalıştayı  sonrasında işadamları ve misafirlerle birlikte Sarıkamış'ı da gezerek tarihi ve turistik yerlerini de gezdiler. Sarıkamışlılar bu çok önemli ve kent tarihinde bir ilk olan çaba ve çalışmadan dolayı Başkan Ergül ve ekibine teşekkür ederken, Sarıkamış'a gelen misafirlerine de özel olarak şükranlarını iletmeyi ihmal etmediler..
Sarıkamış Platformu Başkanı Recep Ergül çalıştay sonrası yaptığı açıklamada; Bir memleketin tanıtımı nasıl yapılır?Sorusuna, verilen cevabın adıdır Sarıkamış Platformu..Öyle kuru sözle, sanal paylaşımla falan değil.Bizzat hayata geçirerek.Bu insanlara iyi bakın.
GEBZE TİCARET ODASI öncülüğünde, Sarıkamış'ta 150 ulusal ölçekli iş adamı,.Milyarlarca dolar hacmi olan 9 sanayii bölgesi başkanı, ASELSAN Başkanı, Türkiye'nin 4. Büyük Ticaret Odası Başkanını ve Gebze, Darıca ve Dilovası Belediye Başkanlarımızı, çok sayıda kaymakamımızı ağırladık..Şahsi ilişkilerimizi ve çevremizi kullanarak, getirdik, tanıttık, sevdirdik, bağ kurduk ve teşvik ettik ..Bu işadamlarımızdan, Sarıkamış'a yatırım yapmalarını talep ettik. Orta ve uzun vadede, Sarıkamış'a faydası olacağına inanıyorum.
Bizden getirmesi.Sarıkamış'tan da faydalanması.Takdir edersiniz ki, biz sadece bir STK yız. İcra makamı değiliz. İcra makamları ile uyum içinde çalışacağımıza ve hep birlikte memleketimize yararlı işler yapacağımıza inanıyorum.
Sarıkamış Platformunun tek bir amacı var ;Tarih, kültür ve turizm alanında çalışmalar yaparak, memleketimize katkı sunmak. Bunu da, 3 aylık sürede fazlasıyla kanıtlamıştır.
Asla siyasete bulaşmadan, kimseyle polemiğe girmeden, ilkelerinden, duruşundan ve disiplininden taviz vermeden yürüyüşümüze devam edeceğiz.
Sarıkamış'ın iyiliğini isteyen hemşehrilerimizden ise tek bir isteğimiz var ; Bizden, manevi desteğinizi ve dualarınızı esirgemeyin. İnanın ve güvenin. Bunlar daha başlangıç.
SARIKAMIŞ PLATFORMU olarak karşılama ve misafir etme konusunda büyük emekler sarfeden birbirinden kıymetli yol arkadaşlarım Oktay Yavlal, Ümit Kabay, Köksal Yüzbaşıoğulları, Enbiya Gül, Hasan Olgun Binici, Saltuk Buğrahan Budak, Çetin İnanç ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıkamış, Platformu, ve, GTO, bir, ilke, imza, attı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı