Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 16:49
 
Sarıkamış Platformu Beyaz Hüzün'de buluştu
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
Sarıkamış Platformu Beyaz Hüzün'de buluştu

HABERPİ.COM- Sarıkamış Platformu Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde BEYAZ HÜZÜN belgesel filmininin galasında buluştu
Senaryosunu ve yönetmenliğini Kenan Korkmaz'ın üstlendiği filmde, Kenan Korkmaz ile Murat Yatman, Duygu Poyraz, Suat Ergin ve Yavuz Gürbüz rol aldığı ve Sarıkamış Platformu Başkanı  Başkanı Recep Ergül ve Sarıkamış Platformu onur üyesi ünlü kalp cerrahı  Prof. Dr. Bingür Sönmez'in danışmanlığını yaptığı Sarıkamış Harekatını anlatan  BEYAZ HÜZÜN filmi binlerce platform üyesinin katılımıyla gerçekleşti..
Beyaz Hüzün gala buluşmasına Platform Başkanı Recep Ergül, Prof. Bingür Sönmez, Plaform Genel Sekreteri Soner Soner Arslantürk,Yönetmen Mesut Uçakan,  Platform yönetim kurulu üyeleri, platform üyeleri, Haberpi Genel Yayın Yönetmeni Adalet Bora, Gebze Belediye Meclis Üyesi ve Platform  Üyesi Vahip Angur, TÜBİTAK İdari ve Sosyal İşler Müdürü Halim Turgut, film oyuncuları, yönetmen ve senaristi,  iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda tanınmış isim katıldı.
İzleyicilerin zaman zaman duygusal anlar yaşadığı galada, Beyaz Hüzün bir kez daha bu vatan uğruna Sarıkamış yolunda ve özgürlük uğruna  donarak can veren 90 bin şehidimizi duayla, şükranla ve rahmetle andılar..
Gala'da konuşan Platform başkanı ünlü sanatçı Recep Ergül; Ben Sarıkamış'ın ilk filmi olan Beyaz Hüzün filmi bugüne kadar yapılmış en gerçekçi film olduğuna inanıyorum ve Platform olarak destekliyoruz.. Herkesin bu filmi ve hüznü sahipleneceğini umuyor ve diliyor, emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum' dedi 
Beyaz Hüzün- Sarıkamış 20 Aralık'ta vizyona girecek

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıkamış, Platformu, Beyaz, Hüzün'de, buluştu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı