Sanayi İşletmeleri dikkat! Yıllık İşletme Cetvelleri uyarısı
Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 09:43
 
Sanayi İşletmeleri dikkat! Yıllık İşletme Cetvelleri uyarısı
TEKNOLOJİ Haberi
Sanayi İşletmeleri dikkat!  Yıllık İşletme Cetvelleri uyarısı

Kocaeli Valiliği yıllık işletme cetvellerinin verilmesi ile ilgili uyarıda bulunarak il müdürlüğünün yazılı açıklamasını duyurdu ve işletme cetvellerinin en geç 30 Nisan'a kadar gönderilmesi gerektiği aksi takdirde idari para cezası uygulanacağı hatırlatıldı..
 Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün Yıllık İşletme Cetveli verilmesiyle ilgili açıklama şöyle; 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi siciline kayıtlı işletmelerin 2020 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelinin, EN GEÇ 30 NİSAN 2021 tarihi saat 24:00;e kadar gönderilmesi gerekmektedir. Bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacaktır.

Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girilerek bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetveli doldurulduktan sonra “İl Müdürlüğüne Gönder” butonu kullanılarak,gönderme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılacaktır. Yıllık İşletme Cetvelleri verilirken yardıma ihtiyaç duyulması halinde; 09:00- 17:00 saatleri arasında 444 61 00 aranarak önce 2’ye tuşlanıp, ardından ilgili ilin plaka numarası kodlanarak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerimize ulaşılmaktadır

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanayi, İşletmeleri, dikkat!, , Yıllık, İşletme, Cetvelleri, uyarısı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı