Resul Tat'tan Gebze'de öldürülen Avukat'la ilgili yorumlara tepki
Haber
16 Mart 2021 - Salı 17:50
 
Resul Tat'tan Gebze'de öldürülen Avukat'la ilgili yorumlara tepki
SİYASET Haberi
Resul Tat'tan Gebze'de öldürülen Avukat'la ilgili yorumlara tepki

ADALET BORA/ haberpi- Tüm Türkiye'yi dehşete düşüren bir cinayet. Gencecik bir Avukat sadece işini yapmak için gittiği evde alçakça katledildi. Bu da yetmedi vefatının ardından insanlığa sığmayacak yorumlar yapıldı. İşte o yorumlara Gebzeli Avukat Tat sert tepki gösterdi.
Gebze'de bir eve haciz işlemi için giden ve ev sahibi tarafından öldürülen Avukat Ersin Arslan'n ardından yapılan yorumlara Gebzeli Avukat Resul Tat sert tepki gösterdi. Tat yaptığı açıklamada; İstanbul Barosu’na kayıtlı meslektaşımız Avukat Ersin Arslan’ın, Gebze ilçemizde , 10.000 TL ‘lik dosya için gittiği haciz işlemi sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesininin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Henüz 27 yaşında, hayatının baharında acımasızca yaşamdan koparılan meslektaşımıza Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyorum.
Hak arama özgürlüğünün teminatı konumunda bulunan avukatlar ,adalete olan güveninin, birey hak ve özgürlüklerin korunmasının teminatıdır. Genç bir fidanın görevini ifa ederken katledilmesine ilişkin haber altına abuk subuk , yakışıksız , nefret söylemi içeren , şiddeti öven yorumlar yapanları da kınıyorum' dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Resul, Tat'tan, Gebze'de, öldürülen, Avukat'la, ilgili, yorumlara, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı