Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 06:56
 
Rasim Ozan Kütahyalı: Tam anlamıyla bir eşeklik yaptım
GÜNCEL Haberi
Rasim Ozan Kütahyalı: Tam anlamıyla bir eşeklik yaptım

Bir televizyon kanalında Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçlamasıyla yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, hakkında çıkarılan yakalama kararı sonrası polis tarafından mahkeme götürülmüş, duruşmada "Tüm gelirimi kaybettim, aile durumum zora düştü, çok üzüldüm" demişti.

"TAM ANLAMIYLA EŞEKLİK YAPTIM"
Olayın üzerinden geçen 21 ayın ardından ekranlara geri döneceği iddia edilen Kütahyalı, "Ben 21 ay önce tam anlamıyla bir eşeklik yaptım. O an internetten duyduğum bir şeyi ne olduğunu bile anlamadan bilmeden pat diye ekrandan söyledim. Şimdi bu metni kaleme alırken bile yine bu zevzekliğimden ötürü kendime çok öfkeleniyorum ve bu vesileyle yeniden tüm Boşnak kardeşlerimden bir kez daha özür diliyorum" açıklamasında bulundu.

Kütahyalı, "Bana ve aileme karşı duydukları siyasi düşmanlığı kusmak için asil Boşnak kimliğini kullanmaya kalkanları ben de buradan tüm kamuoyunun takdirine sunacağım. Beyaz TV’de yıllar önce bir CHP milletvekili olan Barış Yarkadaş ile tartışma programı yaptık ve o kişi ideolojik çizgisi gereği Bosna kasabı Miloseviç’i savundu" diye konuştu.

Rasim Ozan Kütahyalı'nın yazılı açıklaması şu şekilde:

"Son dönemde tuhaf biçimde bir anda yeniden benimle ilgili bir linç kampanyası başladı. 21 aydır aralıksız süren bu linçlerden sonra ilk kez bu konuda yeni bir açıklama yapma gereği duyuyorum.

Ben 21 ay önce tam anlamıyla bir eşeklik yaptım. O an internetten duyduğum bir şeyi ne olduğunu bile anlamadan bilmeden pat diye ekrandan söyledim. Şimdi bu metni kaleme alırken bile yine bu zevzekliğimden ötürü kendime çok öfkeleniyorum ve bu vesileyle yeniden tüm Boşnak kardeşlerimden bir kez daha özür diliyorum.

Şimdiyse şahsıma yapılan kampanyayla ilgili bizzat Boşnak kardeşleriminbana ulaşarak ilettikleri yeni bazı şok edici bilgileri de hem tüm kamuoyuyla hem de özellikle Boşnak paylaşmak istiyorum.

21 ay sonra beni ve ailemi yeniden hedef alan linç kampanyalarının Boşnak kimlik hassasiyetiyle ilgili olmadığını ve başka olayların döndüğünü bana aktaran soylu Boşnak kardeşlerime çok teşekkür ederim.

Bana ve aileme karşı duydukları siyasi düşmanlığı kusmak için asil Boşnak kimliğini kullanmaya kalkanları ben de buradan tüm kamuoyunun takdirine sunacağım.

Beyaz TV’de yıllar önce bir CHP milletvekili olan Barış Yarkadaş ile tartışma programı yaptık ve o kişi ideolojik çizgisi gereği Bosna kasabı Miloseviç’i savundu.

Binlerce Boşnak kardeşimizi katleden aşağılık Miloseviç’in vatanını savunan bir kahraman olduğunu söyledi Yarkadaş.

Ben de Bosna soykırımı konusunda çok duyarlı bir insan olduğum için ayağa kalktım çok sert sözler söyleyerek programı terk ettim. Görüntüleri izleyin lütfen."

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Rasim, Ozan, Kütahyalı:, Tam, anlamıyla, bir, eşeklik, yaptım,
Yorumlar
Haber Yazılımı