PKK'lı terörist Kocaeli'de yakalandı
Haber
19 Şubat 2021 - Cuma 13:18
 
PKK'lı terörist Kocaeli'de yakalandı
ASAYİŞ Haberi
 PKK'lı terörist Kocaeli'de yakalandı

Kocaeli Jandarmasından büyük operasyon.. Terör örgütü pkk üyesi ve Hakkari'de polis aracına ve askeri konvoya yönelik patlayıcı saldırılarında yer alan Suriye üyrüklü terörist Avrupaya kaçmak isterken yakalandı
Konuyla ilgili Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklama şöyle
   Kocaeli İl Jandarma Komutanlığınca Göçmen kaçakçılığı yapan şahıslar tarafından bir grup yabancı uyruklu şahsın illegal olarak Avrupa ülkelerine çıkarılacağı, bu grubun arasında önemli bir şahıs olduğu yönünde alınan istihbari bilgi üzerine; yapılan araştırma ve çalışmalar sonucu 02 Şubat 2021 tarihinde ilimiz Kandıra ilçesinde bir eve yapılan operasyonda  (2) Suriye uyruklu ve (9) Irak uyruklu olmak üzere toplam (11) yabancı uyruklu şahıs ile birlikte organize işlerini yürüttüğü anlaşılan bir şahıs yakalanmıştır.

Yakalanan toplam (11) yabancı uyruklu şahsın alınan parmak izleri sonucu kendisini I.İ. olarak tanıtan şahsın 2012 yılında Hakkari ili Şemdinli ilçesinde zırhlı Polis aracına ve yine aynı bölgede farklı bir tarihte Askeri konvoya yönelik patlayıcı ile saldırı başta olmak üzere tespit edilen toplam (5) terör eyleminin şüphelisi PKK terör örgütü üyesi K.P. kod Suriye uyruklu K.H.R.S. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. K.H.R.S. isimli örgüt üyesi ve şahsa yardım ve yataklık eden Suriye uyruklu A.A. isimli şahıslar hakkında adli tahkikata başlanılmıştır. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , PKK'lı, terörist, Kocaeli'de, yakalandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı