Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 15:09
 
Pelin Filiz ' Yeter Artık' dedi
SİYASET Haberi
Pelin Filiz ' Yeter Artık'  dedi

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz kadınlara yönelik saldırı ve cinayetlere sert tepki gösterdi. 'Dün “Anne ölme” diyen küçücük çocuğunun gözü önünde bir kadın, bir anne boğazı kesilerek öldürüldü.'diyen Filiz Ak Partiye yüklendi ve Yeter artık dedi
Filiz yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılında 66 kadın cinayete kurban gitmişken, 2018 yılında 440 kadın cinayete kurban gitti. 2019 yılının ilk 6 ayında 214 kadın öldürüldü. Kadına yönelik tacizler, tecavüzler ve çocuk istismarı son 15 yılda 700 arttı. Ülkemizde AK Parti’nin tek başına iktidara geldiği 17 yıl boyunca kadınlar için pek çok şey kabusa dönmüştür. Kadın cinayetlerininin cezasını erkeğin kravat takmasıyla indiren hukuk sistemiyle hiç bir yere varılamaz. 
Kadın cinayetlerini ülkemizi kabusa çeviren diğer olaylardan ayıramayız. Kadın cinayetleri bütünün bir parçasıdır. AK Parti iktidarı sırasında yaşanan tüm olumsuzluklar; 17 yıldır ülkemizi karanlığa gömen, yargı, yasama ve yürütmeyi ele geçiren, dünyada eşi olmayan ucube bir tek adam yönetimiyle güzel ülkemizi teröre ve cemaatlere teslim eden, yolsuzluk, yoksulluk ve yoksunluğu daimi hale getiren, ortak aklı, hoşgörüyü ve eleştiriyi reddeden, yargıyı, emniyeti ve devletin tüm kurumlarını parti kurumları haline dönüştüren ortaçağ zihniyetininin eseridir.

AK Parti iktidarında kadının giyimine, yaşam şekline, doğuracağı çocuk sayısına ve kürtajına kadar her şeyine karışmayı kendine hak edinmiş bir zihniyet yapısının ortaya çıkması yetmezmiş gibi, Cumhurbaşkanından yöneticilerine kadar kadınlar hakkında yapılan yorumlar sokak erkeklerine de kendi aileleri dışındaki kadınlara laf etme hakkı vermiştir. Sn. Cumhurbaşkanının “Kadın erkek eşitliğine inanmıyorum, kadınla erkeği eşit konuma getirmek fıtrata terstir” sözleri, Sn. M. Gökçek’in “tecavüzün cezasını çocuk niye çeksin, anası kendini öldürsün" sözleri, eski Sağlık Bakanı’nın “Tecavüz bebeklerine devlet bakar” sözleri, AKP milletvekilinin “Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum” sözleri, AKP yöneticisinin “Örtüsüz kadın ya satılıktır ya da kiralıktır” sözleri, çeşitli yatılı okullarda çocuk tecavüzlerinin ortaya çıkması üzerine “bir kereden bir şey olmaz” diyebilen bir kadın bakanın varlığı AK Partii iktidarının kadına yönelik zihniyetini tüm açıklığı ile göz önüne sermektedir.

Kadın haneye bereket, siyasete kalite, ortama huzur getirir. Kadın nesil yaratır. Kadın evine bakar, işini yapar, gerektiğinde vatan için savaşır. Yıllardır büyük önderimiz Atatürk’ün ne dediyse tam tersi yapan bu zihniyet, Atatürk’ün kadınlar için söylediği “Ey kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” sözlerini tabutlar içinde omuzlarda taşınmak olarak anlamıştır.  Bu karanlık ortamdan çıkmak için ciddi bir uyanış gerekiyor. Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in dediği gibi “bu topraklarda önce kadınlar uyanır, sonra güneş doğar”. Uyanmazsak hem biz yok olacağız hem vatanımız yok olacak'

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Pelin, Filiz, ', Yeter, Artık', , dedi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı