Orhan Miroğlu suç duyurusunda bulundu
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 11:51
 
Orhan Miroğlu suç duyurusunda bulundu
- Haberi
Orhan Miroğlu suç duyurusunda bulundu

HABERPİ- AK Parti MKYK Üyesi, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Mardin eski Milletvekili  Orhan Miroğlu, bir öğretmenin sosyal medya hesabından Kürtçe ile ilgili yaptığı paylaşım üzerine suç duyurusunda bulundu.

Mardin-Nusaybin'de görev yaptığı belirlenen öğretmenin büş adıyla sosyal medya hesabından “Artık tayinim çıkabilir mii Allahım. İnsanların Kürtçe konuşmasına tahammülüm kalmadı da” diyen ve tespit edilen öğretmenle ilgili suç duyurusunda bulunan Miroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; Bu bir nefret suçudur, üstü örtülmemelidir, savcıları göreve davet ediyorum. Ve bu nefret suçunu işleyene inat: Mardin’deyim ve bugün etrafımdaki dostlarımla Kürtçe ve Arapça, az biliyor olsam da Süryani kardeşlerimle Süryanice konuşacağım.' dedi 
NUSAYBİN KAYMAKAMLIĞI ÖNCE YAZDI SONRA KALDIRDI
Nusaybin Kaymakamlığı tepkiler üzerine sosyal medya hesabından önce açıklama yaptı ancak ardından açıklamayı kaldırdığı görüldü. Kaymakamlığın kaldırdırdığı açıklama şöyle;  "Kamuoyunun Dikkatine, İlçemizde görev yapan bir öğretmenimizin sosyal medya hesabından, bilgisi dışında kendisine ait olmayan ifadeler kullanılmıştır. Öğretmenimizin durumu fark etmesi üzerine, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunmuş olup, adli tahkikata ilişkin süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Orhan, Miroğlu, suç, duyurusunda, bulundu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı