Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 09:41
 
KARAMÜRSEL'DE YENİLENİYOR
İLÇELER Haberi
KARAMÜRSEL'DE YENİLENİYOR

Karamürsel ilçesi Valideköprü ve İnebeyli köyleri arasındaki eskiyen yolun 2 km’lik kısmında üst yapı yenilemesi yapılıyor

 

Kocaeli’de vatandaşların eşit bir şekilde hizmet almasını önemseyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezlerinin yanı sıra kırsal alanlardaki çalışmalarını da aralıksız şekilde sürdürüyor. Doğal nedenlerden dolayı bozulan Karamürsel Valideköprü ve İnebeyli köyleri arasındaki asfalt yol, gerçekleştirilen üst yapı çalışmasıyla yenileniyor. Çalışmalar dahilinde iki köy arasında beton yol inşa ediliyor.

 

2 KM’LİK KISIMDA YENİLEME YAPILIYOR

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen üst yapı çalışması, Karamürsel Valideköprü ve İnebeyli köyleri arasında bulunan yolun 2 km’lik kısmında gerçekleştiriliyor. Çalışma doğrultusunda beton yolun şu ana kadar bin 300 metrelik kısmı bitirildi. Beton yol yapımında bugüne kadar bin 300 metreküp C30 yol betonu kullanıldı. 

 

BETON YOL 10 GÜN İÇERİSİNDE BİTİRİLECEK

6,5 metre genişliğinde inşa edilen yeni beton yolun 700 metrelik kısmı önümüzdeki 10 gün içerisinde bitirilecek. Büyükşehir Belediyesi, alt yapı ve doğal nedenlerden dolayı bozulan köy yollarının, yenileme ve onarım çalışmasını düzenli bir şekilde yapıyor. Yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları ile köylerde yaşayan vatandaşların memnuniyeti kazanılıyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: KARAMÜRSEL'DE, YENİLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı