O ÜNLÜ İSMİ ANMAK İÇİN KANDIRA'DA TOPLANDILAR
Haber
04 Aralık 2019 - Çarşamba 06:39
 
O ÜNLÜ İSMİ ANMAK İÇİN KANDIRA'DA TOPLANDILAR
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
O ÜNLÜ İSMİ ANMAK İÇİN KANDIRA'DA TOPLANDILAR

Bizkandırayız Şiir topluluğu, Türk Edebiyatının ünlü Şairi Faruk Nafız Çamlıbel’i andı


Bizkandırayız Şiir topluluğu 11.Toplantısında Şair Faruk Nafiz Çamlıbel’i okudukları şiirler ve bestelenmiş parçalarını müzik topluluğunun katkıları ile söyleyerek andı.

Şair Faruk Nafiz’in in hayatı ve edebi kişiliği hakkındaki konuşmayı Sabahat Ulutaş gerçekleştirdi. Sosyal ve siyasal yaşamı ile edebi kişiliği hakkında Mustafa Yıldız ve İpek Sümer hocalar anektodlar ve yaşanmışlıkları ile anlattılar. Tokdemir ailesinin hazırladığı Han Duvarları isimli şiirini Feyza – Olcay - Zafer Tokdemir ile birlikte Sabahat Ulutaş, Ahmet Şakacı ve Celil Sağlam birlikte okuyarak dinleyicilere keyifli anlar yaşattı. Şairin diğer şiirlerini katılanlar sıra ile okudular.

Kandır'da ki şiir gecesine; Ç.Y.D.D. Kandıra şube başkanı Sevim Deren Emekli Öğretmenlerden İpek Sümer, Mustafa Yıldız, Av. Figen Şentürk, Ahmet Şakacı, Neslihan - Ecz. Akif Acura, Feyza – Olcay - Zafer Tokdemir, Belgin - Murat Yüksel, Aliye - Halil Erdoğmuş, Bizkandırayız Müzik Topluluğu eğitmenleri Münevver – Engin - Şahin Ecevit, Bizkandırayız Platformu kurucusu Nurşen – Aygün Aynagöz, Sabahat Ulutaş, Ressam Aytaç Kürekçioğlu, Binnur Onur, Celil Sağlam ve Enes Tayfun katıldı.

12. şiir günü etkinliğinde, Aralık ayı içinde hayatını kaybetmiş şairlerimizden Orhan Şaik Gökyay anılacak.

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: O, ÜNLÜ, İSMİ, ANMAK, İÇİN, KANDIRA'DA, TOPLANDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı