O İDDİAYA CEVAP VEREN GÖKÇEK MAHKEME YOLUNDA
Haber
24 Ocak 2020 - Cuma 05:55
 
O İDDİAYA CEVAP VEREN GÖKÇEK MAHKEME YOLUNDA
- Haberi
O İDDİAYA CEVAP VEREN GÖKÇEK MAHKEME YOLUNDA

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "sağır oda" iddialarına CNN Türk'te katıldığı bir programda yanıt verdi. 

Mansur Yavaş'ın kendisine sürekli olarak sataştığını belirten Melih Gökçek "İcraat olarak sıfır. Halk nezdinde bitmiş vaziyette. Tek derdi Melih Gökçek'e çarparak gündemde kalmak" dedi. Ankara Belediye Meclis Üyesi AK Partili Mehmet Emin Ayaz'ın anlattığı 3 zarf hikayesini hatırlatan Gökçek, "Belediye başkanına 3 zarf tavsiye ediyor. Birinci zarf eskiyi kötülemek. Baktın o sermaye bitti, ikinci zarf geö. Atadıklarını görevden al ve kötüle. O da olmadı 3. zarfı bırak ve git. Kendisine 'Çapsız' dediğim için beni mahkemeye verdi. Bir daha söylüyorum gerçekten çapsız kendisi" dedi.

'Sağır oda' iddialarına da cevap veren Gökçek, şunları söyledi:
"Belediyeyi teslim alalı 10 ay oldu. Madem böyle bir oda vardı 10 ay önce bunu neden kullanmadı. Peki 'sağır oda' dedikleri yer neresi? Bizim büyükşehir belediye başkanlığı katı yapılırken arka tarafta tuvalet ve arşiv olarak kullanılan bir oda vardı. Fazla büyük olmayan bir oda. Çalışma odası olarak da kullanılamaz bir oda. Ayrıca o odadan dışarıya kesinlikle çıkış yok. 'Düğmeye basıp gireceksiniz' dediği yer, benim oturduğum masanın arkasında duvar gibi yapılmış kapı var. Düğmeye basıp tuvalete geçiyorsunuz. Bir de çalışma odasına ihtiyaç olduğu için bir ilave oda yapıldı. İki binanın arasındaki açıklık kapatıldı. Bu açıklıktan diğer odaya geçilmiş oldu. Peki o kapı nereye çıkıyor? O kapı ana makam kapısının arkasına yani giriş salonuna çıkıyor. Gizemli bir yere çıkmıyor. İki taraf kapatılınca 1.5 metrelik bir oda oldu. Kenarlarda da lambiri var. Orada herhangi bir sağır oda olsa, orayı çıkmadan söktürmem mi? Niye söktür miyim? Böyle bir aptallık olabilir mi?"

YAVAŞ'I MAHKEMEYE VERECEK
8-10 dosya üzerinden Mansur Yavaş'ı mahkemeye vereceğini belirten Gökçek, "Küçücük bir oda. Peki ben burayı nasıl kullanıyorum? Ben çocuklara oyuncak dağıttım. Benim makamıma sayısız çocuk gelir. Çocuklar geldiğinde de muhakkak oyuncak veririm. Orayı da oyuncak deposu olarak kullandım. Burası nasıl bir gizli oda? Lambası yok bir şeyi yok... Lambiri yapıldığı için gizli oda olur mu bir yer?" diye konuştu.

MANSUR YAVAŞ NE DEMİŞTİ?
Mansur Yavaş, makam odasının arkasında bir 'oda' olduğunu belirterek ,"Düğmeye basıyorsunuz filmlerdeki gibi açılan kapı yapılmış. İçeride bir oda var, oradan lavaboya geçiyorsunuz. Sol tarafta da ikinci bir oda var, tamamen kapalı, oradan da koridora gizli çıkış yapabiliyorsunuz. Ama iki odanın arasında bir tane odacık var. Bu odada ışık yok, elektrik düğmesi yok. Küçücük kutu gibi bir oda. Ses yalıtımlı bir oda. Bir belediye başkanının böyle odaya niye ihtiyacı olur?" demişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, İDDİAYA, CEVAP, VEREN, GÖKÇEK, MAHKEME, YOLUNDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı