O GÜN İÇİN KOCAELİLİLERE AÇIK DAVET
Haber
15 Ocak 2020 - Çarşamba 11:48
 
O GÜN İÇİN KOCAELİLİLERE AÇIK DAVET
SPOR Haberi
O GÜN İÇİN KOCAELİLİLERE AÇIK DAVET

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan ve aynı zamanda Buz Pateni Federasyonu  Kocaeli İl Temsilcisi olan Vedat Tortumoğlu’ndan buz pateni yarışmasını izlemeye davet ve buz pateni sporunun çocuklar üzerindeki psikolojik ve sosyal etkileri  hakkında bilgilendirici açıklama geldi..

Tortumoğlu, buz pateni sporunun özellikle çocuklar üzerindeki etksinin olumlu olduğunun altını çizerek " Yapılan araştırma sonuçlarına göre, spor etkinliklerine katılan gençlerin çevrelerindeki bireylerle kurdukları ilişkilerde bağlarının güçlendiği, ailelerinin ve çevrelerinin olumlu tutum ve davranışlarının da özgüvenlerine katkıda bulunduğu görülmüştür. Buz pateni sporu da,  gençlerin ilgi duyduğu ve öğrenip alışkanlık edindiklerinde ise kolay kolay vazgeçemediği bir spor dalı olması hasebi ile ebeveynlerin çocuklarını bu spora gönül rahatlığı ile yönlendirmelerini tavsiye etmekteyiz." dedi..

Tortumoğlu Kocaelilere açık davet yaparak "Bu hafta sonu 17-18-19 Ocak tarihlerinde (08:00-18:00 saatleri arasında) İlimizde yapılacak olan Federasyon kupasını çocuklarınızla birlikte izleyerek onların sempati kazanmalarını sağlayıp buz pateni sporuna yakınlaşmalarını sağlayabilirsiniz. Tüm Kocaeli halkını Kocaeli Olimpik Buz Sporları Salonuna bekliyoruz." çağrsını yineledi..

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: O, GÜN, İÇİN, KOCAELİLİLERE, AÇIK, DAVET,
Yorumlar
Haber Yazılımı