Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 18:45
 
Numan Gülşah, Bartholomeos'u Kocaeli'de o sıfatla ağırladı
DİĞER Haberi
Numan Gülşah, Bartholomeos'u Kocaeli'de o sıfatla ağırladı

ADALET BORA/ haberpi-  Patrik Bartholomeos dün Kocaeli'ye Santa Barbara anması için geldi.. Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Kocaeli il temsilcisi Numan Gülşah Patriği ağırladı.. Gülşah,Patrik Bartholomeos birlikte yemek yediği anları sosyal medya hesabından paylaşarak:  Ekümenik patrik, Bartholomeos Izmit'e geldi.Şehitler tepesindeki tarihi kule dün Santa barbara törenine sahne oldu.1784 yıl önce barbaranın öldürüldüğü kulede bütün dünyada aynı anda anma ayini yapıldı' notuyla paylaştı..
TÜRKİYE EKÜMENİK STATÜSÜNÜ KABUL ETMİYOR
Türkiye, Patrikhane'nin ekümenikliğini resmi olarak tanımıyor. Gülşah'ın özellikle Ekümenik Patrik ifadesini kullanması ise oldukça manidar bulundu..
BİNALİ YILDIRIM TEPKİ ÜZERİNE SİLMİŞTİ
Geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul belediye başkan adaylığı döneminde Binali Yıldırım; Patrik Bartholomeos'un isim gününü Türkiye'nin resmi olarak tanımadığı "ekümenik patrik" statüsüyle kutlamış , CHP büyük tepki gösterince Yıldırım tweetini silerek yenisini atmıştı..
Bakalım Gülşah'da bu açıklamasını silecek mi yoksa aynı şekilde Türkiye'nin kabul etmediği bir sıfatla Patrik'e hitap etmeye devam edecek mi? .

Kaynak: Editör:
Etiketler: Numan, Gülşah,, Bartholomeos'u, Kocaeli'de, o, sıfatla, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı