Nüfus müdürlerinden Vali Yavuz'a ziyaret
Haber
14 Ocak 2021 - Perşembe 12:08
 
Nüfus müdürlerinden Vali Yavuz'a ziyaret
GÜNCEL Haberi
Nüfus müdürlerinden Vali Yavuz'a ziyaret

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü İlhan Eser beraberindeki Nüfus Müdürleri ile birlikte Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret ettiler.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü İlhan Eser, yoğun programlarına rağmen kendilerini makamında kabul eden Vali Seddar Yavuz’a teşekkür edip, beraberindeki Nüfus Müdürlerini tanıtarak, kurumların iş ve işlemleri hakkında sunumda bulundu. 

Pandemi sürecine rağmen yoğun bir şekilde çalışan İl ve İlçe Nüfus Müdürlüğü çalışanlarına selam ve teşekkürlerini ileterek sözlerine başlayan Vali Yavuz; “Zor bir dönemden geçiyoruz biliyorsunuz ki ciddi bir salgınla mücadele ettik ama dünyada gerçekten bunu başarıyla yürütmüş nadir ülkelerden bir tanesiyiz, kendimizle gurur duymalıyız.” dedi.
Pandemi ile ciddi bir şekilde mücadele ettiklerini vurgulayan Vali Yavuz: “Dünyadaki ölüm oranları en düşük, vatandaşına mümkün olduğunca en fazla yardımı yapan ülke olarak öne çıkıyoruz. Nitekim bazı ülkelerde yaşlılar bakımsızlıktan öldüler, ölüme terk edildiler. Kocaeli genelinde yaşlılarımıza  500 bin defa evde bakım ve sağlık hizmeti sunduk. Kapı kapı gezen Sosyal Vefa Destek Grupları 400 bin üzerinde talep karşıladılar. Dolayısıyla Ülkemizde Aziz Milletimize yakışır bir şekilde çok güzel işler yapıldı.” 
Aşı konusuna da değinen Vali Yavuz, aşı kontrolleri son aşamada,  yakın bir zamanda aşı olunacağını ve aşı karşıtlığının doğru olmadığını belirterek: “Aşı karşıtı düşünceler var ve buna özellikle değinmek istiyorum. Bilim ve teknoloji ne diyorsa biz de onu yaparız. Aşı hakkı tanınan herkesin aşısını olmasını öneriyoruz. Devletim bana bir hak tanırsa ben de aşıyı yaptıracağım.” 
2019 yılı verilerine göre, Covid-19’a rağmen ölümlerin 40 civarında azaldığına değinen Vali Yavuz: “2018, 2019 ve 2020 ölüm oranlarına baktığımızda Covid-19’a rağmen 2020 yılı ölüm oranının önceki yıllara göre 40 oranında düşüş olduğu gözüküyor. Bu da demek oluyor ki Vatandaşlarımız salgın nedeniyle maske takıyorlar, daha çok tedbir alıyorlar, ilaçlarını daha iyi kullanıyorlar ve kendilerine daha iyi bakıyorlar.” 

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun nüfus müdürlüklerindeki çalışma ortamının düzenlenmesi ile ilgili güzel projeleri olduğuna değinen Vali Yavuz; “Bu çalışmalarımızı kurumlarımız ve belediyelerimizin katkısıyla en kısa sürede hayata geçireceğiz. Nüfus müdürlüğü personelimizin daha güzel ve nezih ortamlarda vatandaşlarımıza hizmet vermelerini sağlayacağız.” dedi. 
Yeni kimlik kartı konusunda çalışmaların arttırılması gerektiğini vurgulayan Vali Yavuz bunun sadece nüfus personelimizin çalışmasına bağlı olmadığını, vatandaşlarımızın da taleplerinin olması gerektiğini belirtti. 
Vali Yavuz, son olarak kurumlardaki pandemi tedbirlerine değinerek:  “Salgının seyri kontrol altında ve sayısal verilerde de düşüş mevcut. Özellikle kendinizi ve çalışanlarımızı koruma noktasında dikkat edelim ve tedbirleri elden bırakmayalım. Maskeye, mesafeye, temizlik kurallarına olabildiğince riayet edelim ki üzücü bir olayla karşılaşmayalım. Bizler de sizlerin çalışma ortamlarını düzelterek sizlerin yanında olarak bu süreci hep beraber yöneteceğiz inşallah.” diyerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nüfus, müdürlerinden, Vali, Yavuz'a, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı