Nihat Ergün'e Babacan'dan büyük şok
Haber
12 Ocak 2021 - Salı 02:12
 
Nihat Ergün'e Babacan'dan büyük şok
SİYASET Haberi
Nihat Ergün'e Babacan'dan büyük şok

HABERPİ- Ak Parti Kocaelide il başkanlığından başlayıp milletvekilliği ve ardından Bakanlıkla siyasetini taçlandıran Nihat Ergün bu yönüyle bir zamanlar Ak Parti Kocaeli'nin patronuydu. Bakanlık koltuğu gittikten sonra partiye küstü ve uzun süren sessizliğinin ardından Ak Partiden istifa ederek Ali Babacan'ın kurduğu DEVA partisine geçmiş ve Teşkilat Başkanlığına getirilmişti
BABACAN ERGÜN'Ü SİLDİ
Başkanlık kurulunu açıklayan DEVA partisi Nihat Ergün'ü adeta sildi.. Ergün'ün bu şok gelişmeden sonra nasıl bir tavır takınacağı ise merak konusu oldu.
İŞTE DEVA PARTİSİNİN YAPTIĞI YAZILI AÇIKLAMA ŞÖYLE: 
1. Olağan Büyük Kongre’nin ardından Genel Başkan Ali Babacan başkanlığında toplanan DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu, partinin 21 kişilik Genel Merkez Başkanlık Kurulu ve 5 kişilik Uyuşmazlık Çözüm Kurulu üyelerini belirledi. 5 isim de Babacan tarafından başdanışman olarak görevlendirildi.

Genel Merkez Başkanlık Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Abdurrahman Bilgiç, Ali Rıza Babaoğlan, Aysun Hatipoğlu, Birol Aydemir, Burak Dalgın, Canberk Demirci, Doğa Şanlıoğlu, Elif Esen, İbrahim Halil Çanakcı, İdris Şahin, Medeni Yılmaz, Mehmet Emin Ekmen, Mustafa Ergen, Mustafa Uçak, Mustafa Yeneroğlu, Münevver Helün Fırat, Nazlı Seda Vural, Sadullah Ergin, Sanem Oktar, Selma Aliye Kavaf, Yasemin Bilgel.

Genel Başkan tarafından Başdanışman olarak görevlendirilen isimler:

Ramiz Ongun, Hasan Karal, Kerem Altun, Ali İhsan Merdanoğlu, Cem Avşar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nihat, Ergün'e, Babacan'dan, büyük, şok,
Yorumlar
Haber Yazılımı